Проросійських політиків допустили до місцевих виборів у Молдові
Джерело: SkyNews
Суд у Молдові постановив, що члени проросійської політичної партії “Шор” можуть брати участь у місцевих виборах — лише через кілька місяців після заборони.
Конституційний суд Молдови оголосив рішення 3 жовтня після скарги членів “Шор”.
Партія, очолювана олігархом у вигнанні Іланом Шором, стояла за низкою антиурядових протестів на початку цього року. Захід і уряд Молдови звинуватили партію у спробах дестабілізувати країну.
У червні суд заборонив діяльність “Шор”.
Зазначається, що члени “Шор”, які сподіваються брати участь у місцевих виборах у листопаді, зможуть балотуватися як незалежні кандидати або члени інших партій.
Зауважимо, уряд країни раніше звертався до суду з проханням перевірити конституційність політичної партії.
У червні голова Конституційного суду Молдови Ніколае Рошка заявив, що політична партія “Шор” вважається розпущеною з цього моменту.
Партія підпадає під санкції з боку західних держав, зокрема Сполучених Штатів та Канади.
Це була провідна сила в організації антиурядових і проросійських мітингів у Молдові з 2022 року.
Рішення суду є остаточним та оскарженню не підлягає, мовилося в ухвалі.
Своєю чергою, президентка Мая Санду, коментуючи рішення суду, заявила, що “Шор” – “партія, створена з корупції і для корупції”. Додавши, що діяльність нині вже забороненої партії становить небезпеку для конституційного ладу і безпеки держави.
За рішенням суду, представники партії могли добути решту терміну як індивідуальні члени і не мали права вступати в іншу партію.
- 26 липня міністр закордонних справ Молдови заявив, що Молдова скорочує кількість російських дипломатів у Кишиневі, та поскаржився на роки “ворожих дій” Росії.
- Міністерство закордонних справ Молдови заявило у вівторок, 25 липня, що викличе посла Росії Олега Васнєцова для пояснень щодо повідомлень ЗМІ про те, що на даху російського посольства встановлено обладнання, яке може використовуватися для шпигунства.
- Прем’єр-міністри України та Молдови, під час зустрічі у Києві, домовились розвивати спільний контроль на державному кордоні.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.