Протоієрею РПЦ із Криму, який займається постачанням БпЛА росіянам, повідомлено про підозру

Джерело: СБУ
Протоієрею Дмитру Кроткову – керівнику військового відділу “Кримської митрополії” РПЦ, який займається постачанням ударних дронів окупантам, повідомлено про підозру.
Перебуваючи на тимчасово захопленому півострові, він організував збір коштів на потреби окупаційних угруповань, що воюють проти Сил оборони України.
За даними слідства, “благодійні внески” надходять на рахунки так званого “спеціального гуманітарного центру” місцевої громади РПЦ, який очолив Кротков.
Одержані у такий спосіб гроші фігурант використовує для гуртової закупівлі ударних дронів, тепловізорів, портативних радіостанцій та антидронових рушниць.
Встановлено, що придбану продукцію Кротков особисто відвозив підрозділам російських військ, дислокованим на передовій у Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях.
Також під час перебування на лінії фронту він разом з іншими кліриками РПЦ освячував бойову техніку окупантів та “благословляв” їх на вбивства українців.
Крім того, у червні цього року, після підриву росіянами Каховської ГЕС Кротков приїздив до постраждалих районів лівобережжя Херсонщини.
Там він “проповідував” кремлівські наративи щодо “причин” надзвичайної події і тим самим намагався штучно дискредитувати українських захисників.
Через свою публічну активність на користь країни-агресорки Кротков є частим гостем у телеефірах російського пропагандиста Соловйова.
Як встановило розслідування, фігурант підтримав російських загарбників ще під час захоплення Криму.
Тоді він був настоятелем храму УПЦ (МП) у Сімферополі й разом з окупантами намагався блокувати бригаду берегової оборони ЗСУ у селі Перевальне.
За даними слідства, клірик у гучномовець закликав українських захисників здатися і перейти на бік ворога.
За це він отримав “посаду” у так званій Кримській митрополії РПЦ.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Дмитру Кроткову про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).
Оскільки зловмисник переховується на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи, щоб притягнути його до відповідальності за злочини проти України.
- У Запорізькій області Служба безпеки України викрила церковну хористку, яка співпрацювала з російською армією в організації повітряних атак. Жінка є дружиною настоятеля місцевого храму УПЦ МП. Про це повідомила СБУ.
- СБУ затримали агентку, яка на Донеччині працювала на росіян через священника з УПЦ МП.
- На Закарпатті судді винесли вирок священнику одного із храмів Хустської єпархії УПЦ МП за пропагування комуністичної ідеології. Він уникнув покарання за ґратами, але отримав випробувальний іспитовий строк.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.