Протягом 2024 року військові сапери очистили більше ніж 252 000 га територій

Джерело: пресслужба Міністерства оборони України

Протягом 2024 року сапери Міністерства оборони України розмінували 252 823,23 га територій. З них більшість – 232 105,76 га – становлять сільськогосподарські угіддя.

Окрім сільськогосподарських земель, очищено:

  • 538,64 км автодоріг;
  • 444,94 км залізничних шляхів;
  • 163,26 км ліній електропередач;
  • 52,41 км трубопроводів;
  • 178,49 га житлових ділянок;
  • 37 га акваторій.

За рік військові сапери виявили та знешкодили 137 821 вибухонебезпечний предмет. Загалом, від початку повномасштабного вторгнення, кількість знешкоджених боєприпасів досягла 416 877 одиниць.

Фото: Міноборони

Також у 2024 році в Україні ліцензію на розмінування отримали 48 нових операторів. Тепер загальна кількість сертифікованих організацій, які мають право виконувати гуманітарне розмінування на невоєнних територіях, становить 72.

У держбюджеті на 2025 рік передбачено 1 мільярд гривень для розмінування сільськогосподарських земель. Відповідно до Закону України “Про протимінну діяльність в Україні”, до гуманітарного розмінування залучаються виключно сертифіковані оператори.

Очищення територій проводять підрозділи розмінування Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту.

За даними джерел УП, колишній заступник голови адміністрації Януковича Андрій Портнов за кілька днів до вбивства в Іспанії перебував з візитом в Україні, де зустрівся з заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим і директором ДБР Олексієм Сухачовим.

Державний департамент США проводить перевірку всіх власників віз, пов’язаних із Гарвардським університетом, а не лише студентів. Про це повідомили CNN троє високопоставлених посадовців відомства.

У Львові хірурги провели унікальну операцію немовляті — сформували жовчовивідні шляхи за допомогою робота Da Vinci. Це перше в Україні подібне втручання.

У Дніпрі затримано чоловіка, агента ФСБ РФ, який коригував ворожі повітряні удари окупантів по місту.

Відео, на якому жінка намагається пройти на борт літака зі своїм “кенгуру емоційної підтримки”, швидко стало вірусним у соцмережах. Проте з’ясувалося, що цей ролик був повністю створений штучним інтелектом.