Протягом 5 днів палає найцінніша степова ділянка в Джарилгачі
Джерело: Українська Природоохоронна Група – UNCG
Найцінніша степова ділянка в Джарилгацькому національному природному парку палає вже 5 днів.
Джарилгач перебуває в окупації з перших днів повномасштабного вторгнення Росії, тому спеціальна адміністрація національного парку не може забезпечити його збереження.
“Ділянка, що горить протягом 5 днів, – зона абсолютної заповідності у національному парку, де обмежене навіть відвідування людьми. Тут зосереджена основна частина всіх степових екосистем острова (решта території в різній мірі заболочена або періодично підтоплюється) та популяції всіх рідкісних степових тварин, які є на острові”, – зазначили в UNCG.
Тут концентрується найбільша кількість копитних, що мешкають на Джарилгачі. І саме ця ділянка отримала охоронний статус як заказник ще в 1974 році, за 35 років до створення національного парку.
“Без сумніву, пожежа, яку ніхто навіть не намагається загасити, принесе колосальні втрати біорізноманіттю острова”, – повідомляють в правоохоронній групі.
- Керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські армійці продовжують використовувати заповідну зону острова Джарилгач як полігон, що несе за собою “непоправну шкоду екосистемі”. Сили оборони фіксують ці факти, які потім Україна зможе використовувати в міжнародному суді.
- Ввечері 5 серпня російські війська скинули керовану авіаційну бомбу проти центру переливання крові в Купʼянській громаді на Харківщині.
У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.