Протягом лютого понад 130 українських медиків пройшли навчання за кордоном

Джерело: МОЗ України

У лютому 2024 року 132 працівники закладів охорони здоров’я, серед яких 54 лікарі з 26 медзакладів з різних регіонів України, взяли участь у наукових заходах (конференції, конгреси, зʼїзди, форуми), освітніх заходах (стажування, навчання, тренінги, семінари) та обміні досвідом.

Українські лікарі пройшли навчання у таких країнах, як: Німеччина, Австрія, Польща, Франція, Італія, Швеція, Великобританія, Ізраїль. Зазначимо, що такі навчальні обміни відбуваються у рамках міжнародного медичного партнерства.

Проєкт міжнародного медичного партнерства реалізується під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Саміт дав старт Програмі міжнародного медичного партнерства.

Спочатку 25 українських лікарень отримали “побратимів” в різних країнах світу для обміну досвідом та найкращими світовими практиками. На сьогодні підписано вже 34 меморандумів про співпрацю.

 “Завдяки програмі міжнародного медичного партнерства сьогодні українські лікарі мають змогу підвищувати свій професіоналізм, знання та навички задля підвищення якості медичної допомоги в Україні. Важливо також, що наші медики не лише навчаються, але і навчають. Досвід пандемії та повномасштабної війни поставив чимало викликів перед нашою медичною системою. Безпосередня співпраця між медзакладами дає можливість регулярно обмінюватись досвідом та оперативно імплементувати найкращі світові практики. Це те, що сприяє побудові сучасної якісної медицини в Україні”, – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.