Протягом лютого понад 130 українських медиків пройшли навчання за кордоном

Джерело: МОЗ України

У лютому 2024 року 132 працівники закладів охорони здоров’я, серед яких 54 лікарі з 26 медзакладів з різних регіонів України, взяли участь у наукових заходах (конференції, конгреси, зʼїзди, форуми), освітніх заходах (стажування, навчання, тренінги, семінари) та обміні досвідом.

Українські лікарі пройшли навчання у таких країнах, як: Німеччина, Австрія, Польща, Франція, Італія, Швеція, Великобританія, Ізраїль. Зазначимо, що такі навчальні обміни відбуваються у рамках міжнародного медичного партнерства.

Проєкт міжнародного медичного партнерства реалізується під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Саміт дав старт Програмі міжнародного медичного партнерства.

Спочатку 25 українських лікарень отримали “побратимів” в різних країнах світу для обміну досвідом та найкращими світовими практиками. На сьогодні підписано вже 34 меморандумів про співпрацю.

 “Завдяки програмі міжнародного медичного партнерства сьогодні українські лікарі мають змогу підвищувати свій професіоналізм, знання та навички задля підвищення якості медичної допомоги в Україні. Важливо також, що наші медики не лише навчаються, але і навчають. Досвід пандемії та повномасштабної війни поставив чимало викликів перед нашою медичною системою. Безпосередня співпраця між медзакладами дає можливість регулярно обмінюватись досвідом та оперативно імплементувати найкращі світові практики. Це те, що сприяє побудові сучасної якісної медицини в Україні”, – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

24 квітня Головне управління розвідки Міноборони поінформувало, що на аеродромі “Ростов-на-Дону центральний” згорів багатоцільовий винищувач Су-30СМ. Вартість літака оцінюється у 50 мільйонів доларів.

Третина американців попалася на російську дезінформацію та інші фейкові заяви в Інтернеті. Про це свідчить національне опитування YouGov, проведене на замовлення компанії NewsGuard, котра спеціалізується на перевірці достовірності інформації.

У перший візит президента України до ПАР із моменту встановлення дипломатичних відносин між двома державами, Володимир Зеленський передав Сирілу Рамафосі список із 400 українських дітей, викрадених Росією.

Американський журнал The Times опублікував відео з наслідками російського удару по Києву, внаслідок якого загинуло щонайменше десять осіб, поранено – 90.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.