Протягом лютого понад 130 українських медиків пройшли навчання за кордоном

Джерело: МОЗ України

У лютому 2024 року 132 працівники закладів охорони здоров’я, серед яких 54 лікарі з 26 медзакладів з різних регіонів України, взяли участь у наукових заходах (конференції, конгреси, зʼїзди, форуми), освітніх заходах (стажування, навчання, тренінги, семінари) та обміні досвідом.

Українські лікарі пройшли навчання у таких країнах, як: Німеччина, Австрія, Польща, Франція, Італія, Швеція, Великобританія, Ізраїль. Зазначимо, що такі навчальні обміни відбуваються у рамках міжнародного медичного партнерства.

Проєкт міжнародного медичного партнерства реалізується під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Саміт дав старт Програмі міжнародного медичного партнерства.

Спочатку 25 українських лікарень отримали “побратимів” в різних країнах світу для обміну досвідом та найкращими світовими практиками. На сьогодні підписано вже 34 меморандумів про співпрацю.

 “Завдяки програмі міжнародного медичного партнерства сьогодні українські лікарі мають змогу підвищувати свій професіоналізм, знання та навички задля підвищення якості медичної допомоги в Україні. Важливо також, що наші медики не лише навчаються, але і навчають. Досвід пандемії та повномасштабної війни поставив чимало викликів перед нашою медичною системою. Безпосередня співпраця між медзакладами дає можливість регулярно обмінюватись досвідом та оперативно імплементувати найкращі світові практики. Це те, що сприяє побудові сучасної якісної медицини в Україні”, – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.