Протягом місяця у Середземному морі стались вибухи на трьох нафтових танкерах – Reuters

Джерело: Reuters

За даними ЗМІ, протягом останнього місяця у Середземному морі вибухами пошкоджено три нафтові танкери. Причини вибухів невідомі.

За повідомленням джерел агентства у судноплавстві та безпеці, це вперше за десятиліття в Середземному морі внаслідок окремих інцидентів вибухами пошкоджено невійськові судна.

Зокрема 15 лютого у порту на півночі Італії стався вибух на грецькому танкері Seajewel, кий перевозить нафту. Унаслідок вибуху на корпусі танкера виникла внутрішня пробоїна розміром один метр нижче ватерлінії. Через 20 хвилин пролунав другий вибух, однак він не завдав пошкоджень.

Наприкінці січня у турецькому порту Джейхан стався вибух на нафтовому танкері Seacharm, яке використовує компанія “Thenamaris” з Афін.

Ще один інцидент стався у лютому з танкером Grace Ferrum для перевезення хімікатів та продуктів під прапором Ліберії. Одне з джерел повідомило, що танкеру через вибух знадобиться рятувальна операція.

Відповідно до даних відстеження суден та за інформацією джерел, всі три судна нещодавно заходили у російські порти.

Представники судноплавної сфери заявили, що через ці випадки зростає занепокоєння.

  • Потоки російської нафти, що течуть уздовж європейських берегів на старих, проржавілих танкерах, а також почастішання випадків пошкодження кабелів і трубопроводів на дні Балтійського моря переповнили чашу терпіння країн Євросоюзу. Вони розробляють план, який дозволить примусово зупиняти такі судна під приводом боротьби з екологічними порушеннями або піратством.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника Постійним представником України при Організації Обʼєднаних Націй.

Беверлі Ейкінс, мати віцепрезидента США JD Венса, відсвяткувала десять років тверезості на церемонії у Білому домі. У п’ятницю, в оточенні друзів і родини, вона отримала відзнаку на честь свого одужання.

Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.

Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард закликала до революції у сфері платежів — задля скасування залежності Європи від американських і китайських платіжних систем, таких як Visa, Mastercard, PayPal та Alipay. Описуючи це як “марш до незалежності”, Лагард наголосила: “Європа повинна створити власну альтернативу, аби забезпечити фінансовий суверенітет”.