Протягом тижня Україна здійснила інтенсивні атаки у глибокому тилу РФ та окупованому Криму – британська розвідка
Джерело: міноборони Великої Британії
За даними британських розвідників, протягом тижня Україна завдала інтенсивних ударів по тимчасово окупованому Криму та у глибокому тилу РФ. За ці удари РФ відповіла ракетними та дроновими атаками по Україні.
Фахівці зауважили, що цього тижня повідомлялось про вибухи на російських логістичних об’єктах, авіабазах і командних пунктах у Криму, Краснодарському краї та Підмосков’ї.
“Цілком ймовірно, що Чорноморський флот Росії знову став потужним обстрілом. Однак вибухи на авіабазі Чкаловський поблизу Москви, ймовірно, будуть найбільшою стратегічною проблемою для російських лідерів”, – наголосили розвідники.
Фахівці пояснили, що це – чутливе місце, адже тут розташовані спеціальні військові літаки, та VIP-транспорт російських посадовців.
Повідомлення про пошкодження літака спеціальної місії COOT є особливо актуальним: точний варіант невідомий, але ці цінні активи виконують місії, які включають збір електронної розвідувальної інформації.
У відповідь на ці атаки протягом останнього тижня Росія неодноразово завдавала дальніх ударів по цілях на всій території України.
“Оскільки наземний бій відносно статичний, кожна сторона шукає переваги, завдаючи удару по стратегічній глибині противника”, – резюмували британські розвідники.
- За інформацією фахівців ISW, бронетехніка Збройних сил України вже почала діяти за останньою лінією оборони РФ у західній частині Запорізької області. Водночас фахівці наголосили, що на даний час не готові оцінити, чи повністю ЗСУ прорвали цю оборонну лінію окупантів.
- Під ранок 21 вересня російські окупаційні війська випустили по Україні ракети. У низці регіонів було чутно вибухи. Відомо, що внаслідок ворожого удару є постраждалі, руйнування цивільних об’єктів інфраструктури та проблеми з електропостачанням.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.