Проядерні лідери Європи закликали до відродження ядерної енергетики
Джерело: Reuters
У четвер, 21 березня, на саміті в Брюсселі лідери проатомних європейських країн та експерти з енергетики закликали до відродження ядерної енергетики, прагнучи відновити європейську промисловість після років поступового занепаду.
“Без підтримки ядерної енергетики у нас немає шансів досягти наших кліматичних цілей вчасно”, – заявив журналістам голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол.
Необхідність знайти альтернативи російському газу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році та зобов’язання Європейського Союзу скоротити чисті викиди парникових газів на 55% до 2030 року відновили інтерес до атомної енергетики.
Однак країни ЄС розходяться в питанні, чи варто розвивати ядерну енергетику: одні, на чолі з Францією, яка вважає, що ядерна експансія має вирішальне значення; а інші, зокрема антиядерні Австрія та Німеччина, хочуть, щоб увага залишалася на відновлюваних джерелах, таких як вітер і сонце.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Європа повинна звільнитися від того, щоб бути “заручником ідеологічних підходів”.
У спільній заяві країни взяли на себе зобов’язання “працювати над повним розкриттям потенціалу ядерної енергії, вживаючи таких заходів, як створення сприятливих умов для підтримки та конкурентного фінансування продовження терміну служби наявних ядерних реакторів”.
Заява також зобов’язує будувати нові атомні електростанції та якнайшвидше розгортати сучасні реактори, зберігаючи при цьому найвищий рівень безпеки.
- Голова Держатомрегулювання – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков зустрівся з головою Комісії ядерного регулювання США (US NRC) Крістофером Т. Хенсоном.
- 13 березня глава РФ Володимир Путін звернувся до Заходу з погрозами, що технічно його країна готова до ядерної війни. За його словами, на цей час ядерний сценарій не розглядається і він не бачить необхідності ядерного удару по Україні.
- Сполучені Штати не скоригували власну ядерну позицію у відповідь на нове “бряцання ядерною зброєю” президента Росії Володимира Путіна, заявив 13 березня американський посадовець.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.