Проядерні лідери Європи закликали до відродження ядерної енергетики

Джерело: Reuters

У четвер, 21 березня, на саміті в Брюсселі лідери проатомних європейських країн та експерти з енергетики закликали до відродження ядерної енергетики, прагнучи відновити європейську промисловість після років поступового занепаду.

“Без підтримки ядерної енергетики у нас немає шансів досягти наших кліматичних цілей вчасно”, – заявив журналістам голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол.

Необхідність знайти альтернативи російському газу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році та зобов’язання Європейського Союзу скоротити чисті викиди парникових газів на 55% до 2030 року відновили інтерес до атомної енергетики.

Однак країни ЄС розходяться в питанні, чи варто розвивати ядерну енергетику: одні, на чолі з Францією, яка вважає, що ядерна експансія має вирішальне значення; а інші, зокрема антиядерні Австрія та Німеччина, хочуть, щоб увага залишалася на відновлюваних джерелах, таких як вітер і сонце.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Європа повинна звільнитися від того, щоб бути “заручником ідеологічних підходів”.

У спільній заяві країни взяли на себе зобов’язання “працювати над повним розкриттям потенціалу ядерної енергії, вживаючи таких заходів, як створення сприятливих умов для підтримки та конкурентного фінансування продовження терміну служби наявних ядерних реакторів”.

Заява також зобов’язує будувати нові атомні електростанції та якнайшвидше розгортати сучасні реактори, зберігаючи при цьому найвищий рівень безпеки.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.