Reuters: США не змінили ядерну позицію у відповідь на погрози Путіна

Джерело: Reuters

Сполучені Штати не скоригували власну ядерну позицію у відповідь на нове “бряцання ядерною зброєю” президента Росії Володимира Путіна, заявив 13 березня американський посадовець.

На умовах анонімності посадовець також зауважив, що Вашингтон не бачить жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні після коментарів Путіна.

Він додав, що Путін, здається, повторює ядерну доктрину Росії, згідно з якою вони використовуватимуть ядерну зброю у разі загрози їх суверенітет.

Ми не бачили жодних підстав для коригування нашої власної ядерної позиції, ані жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні, — пояснив посадовець.

Раніше речниця Ради національної безпеки Білого дому Адрієнн Вотсон заявила, що “ядерна риторика Росії була безрозсудною та безвідповідальною протягом війни”.

Це Росія жорстоко вдерлася в Україну без провокації чи виправдання, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну, коли вона захищає свій народ і свою суверенну територію від російської агресії, – наголосила вона.

13 березня глава РФ Володимир Путін звернувся до Заходу з погрозами, що технічно його країна готова до ядерної війни. За його словами, на цей час ядерний сценарій не розглядається і він не бачить необхідності ядерного удару по Україні.

Водночас Путін застеріг від введення військ США на територію України. Він додав, що це вважатиметься значною ескалацією війни.

Путін сказав, що США розуміють, що якщо вони розмістять свої війська на території Росії або в Україні, РФ сприйме цей крок як втручання.

У США достатньо фахівців у сфері російсько-американських відносин і у сфері стратегічного стримування. Тому я не думаю, що тут все поспішає до цього (ядерного протистояння), але ми до цього готові, – сказав Путін.

Проте, у лютому Путін також заявив західним країнам, що вони “ризикують спровокувати” ядерну війну, якщо надішлють війська воювати за Україну, попередивши, що Москва має зброю, щоб завдавати ударів по цілях на Заході.

Нещодавно CNN повідомляло, що США готувались до того, що РФ може завдати ядерного удару по Україні. За даними NYT, якби РФ все ж застосувала ядерну зброю, одним із варіантів відповіді, які розглядалися, була атака на підрозділи, які запустили ядерну зброю.

Раніше стало відомо, що російські сили відпрацьовували використання тактичної ядерної зброї на ранній стадії конфлікту з великою державою, згідно з витоком російських військових файлів, які включають сценарії підготовки до вторгнення Китаю.

Зауважимо, 12 жовтня 2023 року призначена Конгресом двопартійна комісія зі стратегічної політики звітувала, що Сполучені Штати повинні підготуватися до можливих одночасних воєн з Росією та Китаєм, розширивши свої звичайні Збройні сили, зміцнивши альянси та пришвидшивши програму модернізації ядерного озброєння.

Звіт Комісії з’явився на тлі напруженості з Китаєм, зокрема через Тайвань, та загострення політичного протистояння з Росією через її повномасштабне вторгнення в Україну.

  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
  • У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
  • Захід не прагне війни з Росією, одначе, повинен готуватися до конфронтації, яка може тривати десятиліттями, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
  • В Альянсу є лише три роки до можливого наступу сил російського глави Володимира Путіна проти військової інфраструктури Німеччини, попереджають європейські генерали.

20 травня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав велику партію необхідної на фронті техніки до підрозділів протиповітряної оборони, радіотехнічної розвідки і тактичної авіації.

Парламент Грузії 14 квітня прийняв законопроєкт під назвою “Про прозорість фінансування зовнішнього впливу”. Цей крок…

Федеральний уряд Австрії на Раді міністрів 21 травня оголосить про виплату допомоги у розмірі п’яти мільйонів євро Фонду підтримки енергетики України.

Надвечір 20 травня на території РФ зафіксували зліт одразу шести російських МіГ-31К, що є носіями ракет “Кинджал”. Наразі Україною шириться повітряна тривога.

Кабінет Міністрів затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу. Починаючи з 18 липня, повістки до ТЦК матимуть змогу надсилати поштою.