Причина, чому Швеція дозволяє спалювати Коран, попри міжнародний спротив
Джерело: Euronews
Нещодавнє публічне осквернення Корану у Швеції викликало гнівну реакцію в мусульманських країнах і поставило питання про те, чому такі дії дозволені.
Під час останнього інциденту іракець, який проживає у Швеції, топтав і бив ногою священну книгу Ісламу під час мітингу з двох осіб біля посольства Іраку в Стокгольмі.
Той самий іракець спалив Коран біля стокгольмської мечеті минулого місяця під час аналогічного протесту, який був схвалений поліцією.
На п’ятницю, 21 липня, були заплановані демонстрації в Ірані, Іраку та Лівані проти останніх протестів у Швеції.
У Швеції немає закону, який би забороняв спалення чи осквернення Корану, чи інших релігійних текстів. Як і в багатьох західних країнах, у Швеції немає законів про богохульство.
Багато мусульманських країн закликали шведський уряд не дати протестувальникам спалити Коран. Але у Швеції поліція, а не уряд, вирішує, чи дозволяти демонстрації.
Свобода слова захищена конституцією Швеції. Поліція має вказати конкретні підстави для відмови у дозволі на демонстрацію чи публічне зібрання, наприклад ризик для громадської безпеки.
Стокгольмська поліція відхилила дві заявки на протести проти спалення Корану в лютому, посилаючись на оцінку Служби безпеки Швеції про те, що такі дії можуть збільшити ризик терористичних атак проти Швеції. Але згодом суд скасував ці рішення, заявивши, що поліції потрібно посилатися на більш конкретні погрози.
Закон Швеції про ворожу мову забороняє підбурювання проти груп людей на основі раси, етнічного походження, релігії, сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.
Дехто каже, що спалення Корану є підбурюванням проти мусульман і має розглядатися як мова ненависті. Інші кажуть, що критика релігії повинна охоплюватися свободою слова.
Одному мусульману у Швеції стало цікаво, чи шведська поліція дозволить оскверняти священні книги інших релігій. Він вирішив перевірити це і попросив дозволу на акцію протесту біля посольства Ізраїлю, під час якої він заявив, що збирається спалити Тору та Біблію.
Хоча ізраїльські урядовці та єврейські групи засудили запланований акт і закликали шведську владу припинити його, поліція схвалила прохання чоловіка. Однак опинившись на місці події, чоловік відмовився від своїх планів.
- 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти запланованої акції зі спаленням Корану в Стокгольмі, що спонукало сотні протестувальників штурмувати та підпалити посольство Швеції в Багдаді.
- 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
У НЕК “Укренерго” поінформували про скасування аварійних відключень в Україні. Обмеження електропостачання не діють.
Жителі Анапи записали відеозвернення до президента РФ Володимира Путіна з вимогою відправити “професійні ресурси” для ліквідації наслідків розливу нафтопродуктів після катастрофи російських танкерів у Чорному морі.
Протягом трьох тижнів у Кривому Розі працювали 19 додаткових команд, які прибули із Київської, Харківської, Полтавської, Черкаської, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської та Хмельницької областей. Зрештою, у місті відновили теплопостачання, повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.