У прифронтовій зоні більше не відключатимуть світло — прем’єр

Джерело: прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram

Уряд сьогодні додав норму, що відключення електроенергії не стосуватимуться населених пунктів/об’єктів у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією й Білоруссю та у 20-ти кілометрах від прифронтової зони.

Нині уряд формує перелік критично важливих об’єктів, яким гарантується пріоритетне електропостачання. Цей список конкретизують за результатом комунікації з ОВА.

“До критично важливих входять об’єкти газо-, тепло-, електро-, водопостачання та водовідведення, лікарні. Сьогодні також додаємо норму, що відключати від світла не будуть населені пункти, а також об’єкти в 20-кілометровій зоні від кордону з Росією, Білоруссю та в 20-ти кілометрах прифронтової зони”, – сказав він.

В уряді нині займають тим, що прописують алгоритм, який забезпечить рівномірну черговість і тривалість вимкнень.

За словами постійного представника Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тараса Мельничука, у Кабміні змінили застосування лімітів споживання електроенергії.

“Внесено зміни до порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності, спрямовані на вдосконалення положень порядку, враховуючи необхідність забезпечення пріоритетного електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження”, – написав Мельничук.

Для зменшення соціальної напруги під час введення обмежувальних заходів, оператор системи передачі разом з Міненерго буде видавати розпорядження щодо застосування графіків погодинних відключень для кожного оператора системи розподілу. Ці графіки будуть містити однакову кількість черг та груп для всіх операторів систем розподілу, а також вказувати час їх застосування.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.