У прифронтовій зоні більше не відключатимуть світло — прем’єр
Джерело: прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram
Уряд сьогодні додав норму, що відключення електроенергії не стосуватимуться населених пунктів/об’єктів у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією й Білоруссю та у 20-ти кілометрах від прифронтової зони.
Нині уряд формує перелік критично важливих об’єктів, яким гарантується пріоритетне електропостачання. Цей список конкретизують за результатом комунікації з ОВА.
“До критично важливих входять об’єкти газо-, тепло-, електро-, водопостачання та водовідведення, лікарні. Сьогодні також додаємо норму, що відключати від світла не будуть населені пункти, а також об’єкти в 20-кілометровій зоні від кордону з Росією, Білоруссю та в 20-ти кілометрах прифронтової зони”, – сказав він.
В уряді нині займають тим, що прописують алгоритм, який забезпечить рівномірну черговість і тривалість вимкнень.
За словами постійного представника Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тараса Мельничука, у Кабміні змінили застосування лімітів споживання електроенергії.
“Внесено зміни до порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності, спрямовані на вдосконалення положень порядку, враховуючи необхідність забезпечення пріоритетного електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження”, – написав Мельничук.
Для зменшення соціальної напруги під час введення обмежувальних заходів, оператор системи передачі разом з Міненерго буде видавати розпорядження щодо застосування графіків погодинних відключень для кожного оператора системи розподілу. Ці графіки будуть містити однакову кількість черг та груп для всіх операторів систем розподілу, а також вказувати час їх застосування.
- Енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності. АЕС використовують повністю без зауважень.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.