У прифронтовій зоні більше не відключатимуть світло — прем’єр
Джерело: прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram
Уряд сьогодні додав норму, що відключення електроенергії не стосуватимуться населених пунктів/об’єктів у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією й Білоруссю та у 20-ти кілометрах від прифронтової зони.
Нині уряд формує перелік критично важливих об’єктів, яким гарантується пріоритетне електропостачання. Цей список конкретизують за результатом комунікації з ОВА.
“До критично важливих входять об’єкти газо-, тепло-, електро-, водопостачання та водовідведення, лікарні. Сьогодні також додаємо норму, що відключати від світла не будуть населені пункти, а також об’єкти в 20-кілометровій зоні від кордону з Росією, Білоруссю та в 20-ти кілометрах прифронтової зони”, – сказав він.
В уряді нині займають тим, що прописують алгоритм, який забезпечить рівномірну черговість і тривалість вимкнень.
За словами постійного представника Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тараса Мельничука, у Кабміні змінили застосування лімітів споживання електроенергії.
“Внесено зміни до порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності, спрямовані на вдосконалення положень порядку, враховуючи необхідність забезпечення пріоритетного електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження”, – написав Мельничук.
Для зменшення соціальної напруги під час введення обмежувальних заходів, оператор системи передачі разом з Міненерго буде видавати розпорядження щодо застосування графіків погодинних відключень для кожного оператора системи розподілу. Ці графіки будуть містити однакову кількість черг та груп для всіх операторів систем розподілу, а також вказувати час їх застосування.
- Енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності. АЕС використовують повністю без зауважень.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.