Прикордонники знищили ворожий комплекс спостереження «Муром-П»
Джерело: пресслужба Державної прикордонної служби України
20 лютого стало відомо, що прикордонна аеророзвідка знищила комплекс спостереження “Муром-П” російської армії. Відповідне відео опублікували у пресслужбі ДПСУ.
Зазначається, що ворожий комплекс дальнього візуального спостереження росіяни заховали в гілках дерев. З його допомогою російські військові коригували артилерію та відстежували переміщення українських Сил оборони.
Раніше на Херсонщині дрон-камікадзе від “Армії дронів” знищив російський комплекс спостереження “Муром-П”.
Очільник Мінцфири зазначив, що Сили оборони продовжують перетворювати техніку росіян на металобрухт. Цього разу FPV-дрон українського виробництва знищив вороже “око мордора”. Саме так називають “Муром-П”, який дозволяє російським окупантам цілодобово спостерігати за територією та просуванням українських військ.
Зауважимо, в Україні триває 727-ма доба повномасштабного вторгнення РФ. За цей час українські захисники знищили вже більш як 404 тисячі російських військових.
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 10 районах зосередження особового складу, пункту управління та 10 зенітно-ракетних засобах противника. Також, силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 23 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”.
Підрозділами ракетних військ завдано ударів по пункту управління, 4 складах боєприпасів та 5 артилерійських засобах противника.
- Італійський військовий експерт Томас Тейнер повідомив, що Сили оборони України вже знищили 18 російських бортів, застосувавши німецьку батарею комплексу Patriot.
- Протягом минулої доби відбулося 81 бойове зіткнення. Загалом ворог завдав 7 ракетних та 87 авіаційних ударів, здійснив 137 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
- Джерела CNN заявляють про масове нарощування російських військ на Запорізькому напрямку, де українська армія розпочинала свій контрнаступ минулого літа. За даними деяких аналітиків, РФ зібрала угруповання чисельністю 50 000 осіб.
- Адміністрація Байдена схиляється до постачання Україні ATACMS “ще більшої дальності”, ніж раніше.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.