Військовий експерт: За допомогою німецького комплексу Patriot ЗСУ збили 18 бортів РФ

Джерело: Томас Тейнер/X

Італійський військовий експерт Томас Тейнер повідомив, що Сили оборони України вже знищили 18 російських бортів, застосувавши німецьку батарею комплексу Patriot.

Так, згідно з оновленими даними за допомогою Patriot збито:

  • 3 Мі-8;
  • 1 Су-24;
  • 9 Су-34;
  • 3 Су-35;
  • 1 А-50;
  • 1 Іл-22М (пошкоджений).

Якби українці отримали ще п’ять батарей Patriot, то могли б закрити всю російську авіацію в радіусі 150 км від України… але для цього їм потрібні батареї з пусковими установками на вантажівках, а не на причепах, — пояснив експерт.

Читайте також: Російські ракети «Кинджал» програють бій із Patriot, що розчаровує Китай — Newsweek

Важливо зазначити, що 31 грудня речник Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат повідомив про успішне збиття 15 російських ракет “Кинджал” за допомогою ЗРК Patriot. Ігнат зазначив, що система Patriot ефективна проти балістичних та аеробалістичних ракет, включаючи ракету “Кинджал”. “Перший ‘Кинджал’ Х-47 М2 було збито 4 травня, відтоді й розпочали підрахунок.

За його словами, спочатку було знищено шість, потім ще шість, і нині ми маємо 15 збитих “Кинджалів”. Проте кількість систем Patriot в Україні нині недостатня.

ДовідкаPatriot – це керована ракетна система класу “земля-повітря”, яку було вперше розгорнуто в 1980-х роках. Вона може вражати літаки, крилаті ракети та балістичні ракети меншої дальності.

Кожна батарея Patriot складається зі встановленої на вантажівці пускової системи з вісьмома пусковими установками, які можуть утримувати до чотирьох ракет-перехоплювачів кожна, наземного радара, станції управління та генератора. Армія заявила, що зараз має 16 батальйонів Patriot. У звіті Міжнародного інституту стратегічних досліджень за 2018 рік зазначено, що ці батальйони керують 50 батареями, які мають понад 1200 ракет-перехоплювачів.

Американські батареї регулярно розгортають по всьому світу. Крім того, Patriot також експлуатують або купують Нідерланди, Німеччина, Японія, Ізраїль, Саудівська Аравія, Кувейт, Тайвань, Греція, Іспанія, Південна Корея, Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Румунія, Швеція, Польща та Бахрейн.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.