Припинення проєкту USAID: у «Черкаситеплокомуненерго» розповіли, якими можуть бути наслідки
Джерело: Суспільне
- Уряд США тимчасово припинив фінансування USAID – програми, яка підтримує проєкти у понад 100 країнах світу, зокрема в Україні, шляхом відбудови шкіл, надання медичних послуг, ремонту критичної енергетичної системи тощо. На те, як це може вплинути на ситуацію у комунальній сфері, повідомили у “Черкаситеплокомуненерго”.
Зокрема керівник підприємства Павло Карась у коментарі “Суспільному” повідомив, що допомогу поки зупинили на 90 днів, про що їх проінформував підрядник USAID.
За словами Карася, завдяки проєкту USAID “Черкаситеплокомуненерго” отримало від США 11 когенераційних установок. Загалом на Черкащині їх є 16.
“Шість змонтовано та працюють для забезпечення критичної інфраструктури та п’ять щойно отриманих. До п’яти установок мали ще поставити додаткове обладнання, наприклад, трансформатори, комірки тощо. Чи воно буде поставлене і коли буде поставлене, зараз не відомо”.
П’ять установок, додав він, було отримано у грудні та січні, і їх поки не встигли передати на Черкащину. Та навіть коли їх передадуть, самостійно встановити установки буде нелегко, адже це потребує коштів – яких зараз немає, додав Карась – та багато часу.
“Ми не знаємо, які будуть наслідки надалі. Ми чекаємо роз’яснень від державного департаменту, підрядників стосовно подальшого монтажу. Сподіваємося, що не треба буде чекати 90 днів, що ця ситуація проясниться значно раніше. Ми готові відповідно до підписаного меморандуму виконувати ці роботи самостійно. Єдине питання — питання в часі і необхідному ресурсі, який вкрай обмежений”.
За його словами, мовиться про значні суми і місту буде складно розв’язувати це питання самостійно, але вони докладатимуть усіх зусиль для цього.
Павло Карась додав, що саме завдяки допомозі від USAID, навіть після російських атак на критичну інфраструктуру черкасцям продовжували подавати тепло у домівки.
“Саме їхнє обладнання, їхня допомога, їхня підтримка під час війни дозволили нам бути набагато стійкішим. У нас не було в місті блекаута. І ми були з теплом тільки завдяки підтримці від США та їхньому обладнанню. Ця допомога — вона неоціненна”.
Він наголосив, що Черкащина почала отримувати допомогу від США за проєктом USAID від початку повномасштабного вторгнення РФ і жодна інша країна та організація не надала такого обсягу підтримки критичній інфраструктурі України.
- Днями 16 громад Запорізької області отримали 74 сучасні зарядні станції від проєкту USAID “Зміцнення громадської довіри” (UCBI). Обладнання допоможе забезпечити роботу органів влади навіть під час тривалих відключень електроенергії.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.
Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив після зустрічі з корейським колегою Чо Те Юлем, що Південна Корея надала 100 млн доларів на підтримку України.