Привласнив прилади нічного бачення на понад 4 млн: військовому загрожує до 15 років

Джерело: ДБР
Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо військовослужбовця однієї з частин, дислокованої на Сумщині. Підозрюваний привласнив прилади нічного бачення та бінокуляри загальною вартістю понад 4,5 млн гривень.
Зауважується, що обвинувальний акт передано до суду.
Фігурант, відповідальний за матеріальне забезпечення, мав доступ до військового обладнання, що зберігалося на складах. Наприкінці 2024 року він отримав прилади нічного бачення та бінокуляри для оснащення штурмової роти, однак замість передачі військовим вирішив їх продати.
Чоловік запропонував своєму знайомому придбати два прилади нічного бачення та два бінокуляри за понад 430 тис. гривень для подальшого перепродажу. Він відправив обладнання поштою, а отримані кошти витратив на азартні ігри.
Завдяки своєчасним оперативним заходам вдалося знайти та повернути викрадене обладнання вартістю понад 4 млн гривень. Для відшкодування решти завданих збитків подано цивільний позов, — додали у повідомленні.
Військовослужбовця обвинувачують у привласненні військового майна в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 410 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 15 років.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 боєзіткнення.
Європейські служби безпеки дійшли висновку, що за серією підпалів посилок у логістичних центрах у Німеччині, Польщі та Великій Британії в липні 2024 року стоїть російське ГРУ. Інциденти розглядаються як частина масштабної диверсійної операції, спрямованої на дестабілізацію країн НАТО та випробування можливості атак на авіарейси до Північної Америки, мовиться у спільному журналістському розслідуванні німецьких медіакомпаній WDR та NDR, а також газети Süddeutsche Zeitung, повідомляє Tagesschau.
Міноборони розробило документацію на новий засіб індивідуального захисту — тент захисний (бронековдру) для військових.