ПС: російські ракети насправді поцілили у макети літаків на а/e Долгінцеве

Джерело: Микола Олещук/Telegram

6 липня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук, у межах винятку, повідомив, що російські війська під час удару по аеродрому в Дніпропетровській області та атаки по Одещині, насправді знищили макети техніки.

Українські військові змогли захистити техніку та озброєння за допомогою макетів.

Звісно, і ми, і ворог маємо втрати техніки і людей. Але жодна із сторін не говорить про це публічно, — зазначив Олещук.

Однак, як виняток, аби пояснити суспільству, що не все так однозначно, пояснив щодо ворожих удари “Іскандерами-М”, знятих з російських розвідувальних БпЛА.

Мовиться про нібито наслідки ракетних атак, відняті російськими розвідувальними БпЛА, на аеродромі Долгінцеве, що в Кривому Розі, 3 липня та в районі Южного на Одещині 6 липня.

Особовим складом Повітряних Сил успішно проведено заходи з пасивної оборони! – підписав відео командувач ПС.

Олещук подякував усім, хто допомагає із якісними макетами літаків та ЗРК.

У ворога стало менше “Іскандерів”, а макети ще підвезуть, – додав він.

Нещодавно російські війська атакували аеродром в Миргороді Полтавської області. Пропагандисти РФ одразу заявили про нібито ураження винищувачів Су-27.

На тлі того, що офіційно ПС не прокоментували удар, у мережі обурилися “недостатнім захистом об’єктів”.

Згодом у The Telegraph написали, що російські балістичні ракети б’ють по українських авіабазах, що потенційно створює небезпеку для наданих у майбутньому західних винищувачів F-16.

Окрім того, РФ регулярно атакує українську авіабазу у Старокостянтинові на Хмельниччині, намагаючись завадити розгортанню винищувачів F-16.

Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

Зауважимо, протягом дня 5 липня протиповітряною обороною сходу України збито чотири керовані авіаційні ракети Х-59/69. Також ворог атакував балістичними ракетами “Іскандер-М” Полтавщину, а по Харківщині завдав авіаударів із застосуванням керованих авіабомб.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.