Путін боїться наслідків падіння цін на нафту – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW зреагували на коментарі президент РФ Володимира Путіна щодо погроз лідера США Дональда Трампа знизити ціну на нафту, аби скоротити доходи Росії для війни з Україною.
23 січня Трамп заявив, що ціни на нафту зараз “достатньо високі”, і це дає змогу Росії продовжувати повномасштабну війну проти України. Відтак американський президент закликав ОПЕК знизити ціни на енергоносій, аби Росія припинила війну.
Наступного дня, 24 січня, Путін відповів на заклики Трампа. Зокрема він назвав США та РФ великими виробниками та споживачами нафти і що “занадто низькі ціни” підірвуть інвестиційні можливості енергетичних підприємств.
“Путін намагався зобразити сучаснішу та диверсифіковану економіку США такою ж, що й у Росії, яка є нафтодержавою, і яка значною мірою залежить від доходів від експорту енергоносіїв”.
Аналітики наголосили, що падіння цін на нафту зменшить доходи Росії, призведе до ризику дестабілізації російського режиму, а також зменшить частку РФ на світовому ринку нафти та економічний вплив на світовій арені.
Фахівці додали, що намагання Путіна залишити ціни на нафту стабільними заради інвестицій енергетичних компаній свідчить про те, що він намагається задовольнити своє найближче елітне оточення.
Однак така зосередженість очільника Кремля на своєму оточенню відрізняється від політики США, яка фокусується на інтересах своїх виборців та бізнес-інвесторів, які навпаки, лише виграють від низьких цін на нафту.
“Спроба Путіна представити нижчі ціни на нафту як суперечливі інтересам США свідчить про те, що Путін боїться шкоди, яку така політика завдасть Росії, і намагається переконати Трампа відмовитися від цих пропозицій, не поступаючись наполяганням Трампа на змістовних переговорах щодо припинення війни”.
- Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
9 травня Велика Британія оголосила про підготовку наймасштабнішого пакета санкцій проти Росії, який торкнеться її тіньового флоту.
8 травня з димаря над Сикстинською капелою здійнявся білий дим. Це засвідчило, що нового понтифіка обрали на другий день конклаву.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 8 травня. Загалом, від початку доби відбулося 117 бойових зіткнень.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає умови, які Росія висуває на переговорах щодо припинення війни проти України, надмірними.
Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.