Путін боїться наслідків падіння цін на нафту – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW зреагували на коментарі президент РФ Володимира Путіна щодо погроз лідера США Дональда Трампа знизити ціну на нафту, аби скоротити доходи Росії для війни з Україною.

23 січня Трамп заявив, що ціни на нафту зараз “достатньо високі”, і це дає змогу Росії продовжувати повномасштабну війну проти України. Відтак американський президент закликав ОПЕК знизити ціни на енергоносій, аби Росія припинила війну.

Наступного дня, 24 січня, Путін відповів на заклики Трампа. Зокрема він назвав США та РФ великими виробниками та споживачами нафти і що “занадто низькі ціни” підірвуть інвестиційні можливості енергетичних підприємств.

“Путін намагався зобразити сучаснішу та диверсифіковану економіку США такою ж, що й у Росії, яка є нафтодержавою, і яка значною мірою залежить від доходів від експорту енергоносіїв”.

Аналітики наголосили, що падіння цін на нафту зменшить доходи Росії, призведе до ризику дестабілізації російського режиму, а також зменшить частку РФ на світовому ринку нафти та економічний вплив на світовій арені.

Фахівці додали, що намагання Путіна залишити ціни на нафту стабільними заради інвестицій енергетичних компаній свідчить про те, що він намагається задовольнити своє найближче елітне оточення.

Однак така зосередженість очільника Кремля на своєму оточенню відрізняється від політики США, яка фокусується на інтересах своїх виборців та бізнес-інвесторів, які навпаки, лише виграють від низьких цін на нафту.

“Спроба Путіна представити нижчі ціни на нафту як суперечливі інтересам США свідчить про те, що Путін боїться шкоди, яку така політика завдасть Росії, і намагається переконати Трампа відмовитися від цих пропозицій, не поступаючись наполяганням Трампа на змістовних переговорах щодо припинення війни”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

В середу, 16 липня, Верховна Рада України прийняла відставку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, а отже й усього Уряду.

Рада ЄС ухвалила рішення запровадити нові санкції проти дев’яти осіб і шести організацій, причетних до дестабілізаційної діяльності Росії за кордоном, зокрема до маніпулювання інформацією та втручання в політичні процеси інших держав.

Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.