Путін хоче обʼєднати нафтових гігантів РФ для посилення впливу на світовий ринок – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

У Росії хочуть об’єднання найбільших нафтових компаній у єдину національну корпорацію, що посилить вплив президента Володимира Путіна на світові енергетичні ринки та російську економіку, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела.

Згідно з планом, державний гігант “Роснефть” поглине “Газпром нефть” (дочірню компанію державного “Газпрому”) та незалежного виробника “Лукойл”.

Хоча всі ці компанії перебувають під санкціями США, об’єднана структура може стати другим за величиною виробником нафти у світі після саудівської Aramco, видобуваючи майже втричі більше, ніж Exxon Mobil.

Переговори між керівництвом та урядовцями тривають протягом останніх кількох місяців. Основними перешкодами є опір деяких керівників “Роснефти” та “Лукойлу”, а також труднощі з накопиченням коштів для виплат акціонерам “Лукойлу”.

Однією з головних причин об’єднання, за даними джерел видання, є прагнення Путіна мобілізувати нафтовий сектор для підтримки військових дій.

Деякі джерела припускають, що президент РФ хоче створити корпорацію, яка зможе конкурувати з Саудівською Аравією. Таке злиття могло б стати інструментом для протидії західним санкціям, які обмежують експорт і ускладнюють запуск нових проєктів.

Переговори також можуть бути частиною стратегії підготовки до можливого економічного зближення з Заходом після закінчення війни в Україні.

Якщо “Лукойл” перейде під повний державний контроль, це стане значним кроком до згортання приватизації російських природних ресурсів, яка розпочалася після розпаду СРСР.

Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.

12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро. 

Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний звернувся до британського парламенту, акцентувавши, що для України настав вирішальний момент у боротьбі за незалежність.