Путін особисто контролює виробництво БпЛА «Ланцет»: Берлінська про загрозу на полі бою
Джерело: Марія Берлінська в інтерв’ю “Українській правді”
Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.
Берлінська заявила, що нині, через відсутність чіткої державної політики стосовно розвитку БпЛА-галузі, Україна зараз перебуває “навіть не у патовій ситуації, а в “моменті програшу”, оскільки Росія має технологічну перевагу у цій сфері.
Ми настільки бездарно втратили стільки часу, що зараз росіяни обігнали нас у рази. І чим більше вони автоматизовуватимуть свої системи, рухатимуться в сторону “роїв дронів” й автоматичної оптичної навігації, коли таких дронів буде летіти тисячі, ми змушені будемо відступати на десятки кілометрів за лічені тижні, – застерегла вона.
За словами волонтерки, наразі “час грає проти нас”. Тож чим швидше закуповуватимуть технології, чим більше держава інвестуватиме у цей напрямок та визначатиме його пріоритетність, тим більше людей залишаться живими. Вона пояснила, що “там, де немає дронів, розхідним матеріалом стають люди”.
Своєю чергою, Росія контрактує FPV-дрони в Китаї вже сотнями тисяч і локалізує виробництво у себе. Доступ до західних технологій вони отримують через треті країни (Казахстан, Туреччину). Окрім того, ворог робить ставку на автоматичну оптичну навігацію своїх дронів (БпЛА здатен самостійно розпізнавати цілі), і системної протидії цьому зараз немає.
Нещодавно президент РФ Володимир Путін доручив “Ростеху” наростити виробництво безпілотників “Ланцет” – малорозмірних боєприпасів, які атакують ціль шляхом самопідриву. Вартість цих дронів – порівняно невелика з тими цілями, котрі вони здатні атакувати.
Тож, аби відновити паритет на полі бою та захистити військових від шквалу ворожих дронів, волонтерка закликала Володимира Зеленського створити інженерну Ставку верховного Головнокомандувача та залучити до участі у ній найкращих українських виробників дронів.
Читайте також: Ворожий «Ланцет» навчився обходити антидронові сітки
Раніше британські розвідники прокоментували застосування росіянами БпЛА “Ланцет”, зауваживши, що він став одним із найефективніших нових засобів РФ у війні проти України за останні 12 місяців. Росія розгортає “Ланцети” для атаки на пріоритетні цілі, і вони стають дедалі помітнішими в ключовій контрбатарейній боротьбі, вражаючи ворожу артилерію. Росія традиційно використовувала малі безпілотники переважно для розвідки. Однак завдяки своїй атакуючій здатності “Ланцет” став кроком у зміні того, як Росія використовує цю категорію зброї.
Довідка. “Ланцет” – дрон, здатний тривалий час кружляти в повітрі, відстежувати ціль і атакувати, стрімко падаючи на неї. Максимальна швидкість дрона-камікадзе останньої модифікації (“Ланцет-3”) становить 110 км/год за горизонтального польоту і 300 км/год – у разі атаки на ціль. Дальність дії – 40-50 км. Сам БпЛА важить близько 12 кг, з яких бойова частина – до 5 кг. Дрон може бути в повітрі близько години.
- Російські армійці використовують нову версію безпілотника-камікадзе “Ланцет” (“Изделие-53”), який може автономно ідентифікувати цілі.
- За жовтень 2023 року у Росії виготовили 115 високоточних ракет з дальністю понад 350 кілометрів.
- Росія намагається повернути частини оборонних систем, які вона експортувала до таких країн, як Пакистан, Єгипет, Білорусь і Бразилія, у своїх зусиллях поповнити величезні запаси зброї, які витрачаються на війну проти України.
- В Україні триває 624-та доба повномасштабного російського вторгнення. Протягом цього часу, станом на 8 листопада, ЗСУ знищили більш як 308 тисяч російських загарбників.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.