Путін поскаржився на відмову Німеччини сертифікувати «Північний потік-2»

Джерело: SkyNews

11 жовтня лідер РФ Володимир Путін поскаржився на відмову Німеччини сертифікувати газопровід “Північний потік-2”, заявивши, що незгода купувати російський газ “не має економічного сенсу”.

Російський президент заявив, що не може зрозуміти, чому Німеччина все ще готова купувати російський газ, який прокачується через Україну, однак, не хоче купувати газ, який транспортується через “Північний потік-2”.

Це якась нісенітниця, – сказав він.

Також Путін вважає, що вибухи, які минулого року пошкодили газопровід Nord Stream, не могли бути здійснені без підтримки якогось уряду.

Читайте також: Politico: Запаси газу в Європі досягли історичного максимуму – Путін знову зазнає невдачі

“Північний потік-2” був завершений у вересні 2021 року, але так і не був введений в експлуатацію. Берлін відклав сертифікацію за кілька днів до того, як Москва вдерлася військами в Україну.

Нагадаємо, раніше МЗС РФ викликало послів Німеччини, Швеції та Данії, нібито цей крок зроблено на знак протесту проти, за їх словами, “повної відсутності результатів” розслідування вибухів. Російське відомство звинуватило всіх трьох у “навмисному зволіканні” та спробах приховати дані. У Кремлі заявили, що не задоволені “непрозорим характером розслідування та відмовою співпрацювати з Росією”.

27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію.

Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.

У матеріалі The Washington Post поінформували, що Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.

Згодом розвідка НАТО заявила, що у Москві складають карту, де позначено критично важливі підводні та наземні системи союзників НАТО. Для цього Кремль залучив військові та цивільні розвідувальні служби разом зі значними ресурсами у цифровій, космічній, повітряній, наземній та морській галузях.

Після вибухів на “Північних потоках” у Москві звинуватили “англосаксонських” союзників. На Заході ж припускали, що РФ сама причетна до інциденту.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.