Politico: Запаси газу в Європі досягли історичного максимуму – Путін знову зазнає невдачі
Джерело: Politico
ЄС досяг своїх цілей зі зберігання газу більш ніж на три місяці раніше запланованого терміну. 17 серпня запаси природного газу досягли історичного максимуму, оскільки блок продовжує відходити від енергетичної залежності від Росії.
Це змушує Кремль з усіх сил намагатися закрити величезну діру у своїх фінансах, утворену рішенням відключити європейських клієнтів після повномасштабного вторгнення в Україну минулого року.
Запаси газу в країнах-членах нині заповнені на 90,12%, що забезпечує ціль, яку Брюссель за законом зобов’язаний досягти до листопада.
Сьогоднішнє підтвердження того, що ми виконали наші вимоги щодо зберігання газу достроково, акцентує, що ЄС добре підготовлений до зими, і це допоможе ще більше стабілізувати ринки в найближчі місяці, — зазначила Politico комісарка блоку з енергетики Кадрі Сімсон.
Вона додала, що нині енергетичний ринок ЄС перебуває в набагато більш стабільному становищі, ніж це було в цей час минулого року.
Москва відрізала своїх клієнтів із ЄС, остаточно припинивши постачання через свої трубопроводи Ямал-Європа та Північний потік, а також зменшуючи обсяги, що надходять до ЄС через Україну. ЄС відповів, перейшовши до інших постачальників і скоротивши попит.
Читайте також: The Economist: Що означає падіння рубля для здатності Путіна вести війну?
Імпорт російського газу впав до 23,6% за перші 32 тижні 2022 року, а в цьому році — до 8,4%.
Втрата найнадійніших європейських клієнтів стала для Кремля сильним ударом. Доходи від експорту енергоресурсів знизилися на 41% – до 43,4 мільярда доларів за перші сім місяців цього року, повідомило міністерство фінансів РФ. Тим часом рубль досяг мінімуму за 16 місяців і цього тижня провалився через символічну позначку — понад 100 за долар.
Через це Росії все важче продовжувати підтримувати свою ізольовану економіку, платити зарплату своїм солдатам і купувати озброєння з-за кордону. За словами старшої викладачки факультету вивчення війни Королівського коледжу Лондона Наташі Кухрт, “зрештою, російський уряд віддасть пріоритет військовим видаткам”, тоді як економічні проблеми в основному “означатимуть труднощі” для багатьох звичайних росіян.
- Рубль ослаб на 23% стосовно долара цього року, відтак перемістившись у трійку найгірших ринків, що розвиваються, разом з турецькою лірою та аргентинським песо.
- У 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає переміщення активів з країни.
- Китай імпортує рекордні потоки російської нафти та вугілля – Bloomberg.
- Пом’якшувати санкції проти диктаторів неправильно – глава Литви проти поступок для РФ в обмін на “зернову угоду”.
- Таємні угоди Росії та КНДР допомагають Кім Чен Ину фінансувати ядерну програму – Bloomberg.
- Після зустрічі з Путіним Байден попередив Сі Цзіньпіна про інвестиції Заходу
Афганські жінки заявляють, що надії на пом’якшення суворих обмежень, запроваджених Талібаном, остаточно зникли після введення нових законів. Наприкінці серпня оприлюднили новий релігійний кодекс, який заборонив жінкам підвищувати голос, читати Коран публічно та дивитися на чоловіків, окрім своїх чоловіків або родичів.
Близько 15:20 російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Станом на момент написання новини відомо про щонайменше 28 постраждалих.
У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.
Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.
У віці 63 років пішов з життя американський актор Чед Макквін, відомий роллю у фільмі “Малюк-каратист”.