Путін продемонстрував солідарність із Китаєм у виступі Сі за «новий світовий порядок»
Джерело: CNN
Президент Росії Володимир Путін у середу, 18 жовтня, підкреслив глибоку прихильність своєї країни до Китаю, виступаючи на сцені як гість глобального зібрання в Пекіні, де китайський лідер Сі Цзіньпін представив своє бачення “оновленого світового порядку”.
У раніше неоголошеній промові на церемонії відкриття Форуму “Один пояс, один шлях” Путін привітав головну зовнішньополітичну ініціативу Сі як “спрямовану на формування більш справедливого, багатополярного світу”.
Росія та Китай поділяють “прагнення до рівноправної та взаємовигідної співпраці”, яка включає “повагу до цивілізаційного розмаїття та права кожної держави на власну модель розвитку”, – додав Путін.
У своєму зверненні Сі високо оцінив свою ініціативу щодо створення альтернативної моделі розвитку для світу, сказавши, що вона “встановила нову основу для міжнародного співробітництва”.
Китай і Росія закликали до припинення вогню в конфлікті, що наростає в Ізраїлі і відмовилися прямо засуджувати ХАМАС.
На форумі “Один пояс, один шлях” у Пекіні генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав до негайного припинення вогню з гуманітарних причин.
“Я повністю усвідомлюю глибокі нарікання палестинського народу після 56 років окупації, але якими б серйозними не були ці нарікання, вони не можуть виправдати терористичні акти проти мирного населення, вчинені ХАМАСом 7 жовтня (які) я негайно засудив”, – сказав він.
Після заходу відбулися переговори Сі і Путіна. Назвавши Путіна “моїм старим другом”, Сі привітав поглиблення політичної довіри між двома націями та їх “тісну, ефективну стратегічну координацію”.
- Президент Росії Володимир Путін у вівторок, 17 жовтня, прибув до Китаю, щоб зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.
- Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
- Глава MI6 назвав Китай «абсолютним співучасником» вторгнення Росії в Україну.
- Талібан відвідає Китайський форум “Один пояс, один шлях” наступного тижня, повідомив речник угруповання, наголосивши на розширенні офіційних зв’язків з Пекіном.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.