Путін прилетів в ОАЕ в супроводі російських винищувачів
Джерело: Reuters
У середу, 5 грудня, президента Росії Володимира Путіна супроводжували на Близькому Сході чотири російські винищувачі під час його візиту до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів.
Літак Путіна супроводжували винищувачі Су-35С, які летіли поруч з його літаком Іллюшин-96 з Росії до Об’єднаних Арабських Еміратів.
Читайте також: В РФ побачили загрозу дипломатичної ізоляції після саміту у Саудівській Аравії
В Абу-Дабі президент Об’єднаних Арабських Еміратів шейх Мухаммед бін Заїд вітав свого “любого друга”, а літаки пролетіли повз них із кольорами російського прапора.
“Наші відносини, багато в чому завдяки вашій позиції, вийшли на безпрецедентно високий рівень. ОАЕ є головним торговим партнером Росії в арабському світі”, – сказав йому Путін.
Путін заявив, що Росія та ОАЕ співпрацюють у рамках ОПЕК+, члени якої видобувають понад 40% світової нафти, додавши, що вони обговорюватимуть конфлікт Ізраїлю та ХАМАС та Україну.
Путін також зустрівся з прем’єр-міністром Саудівської Аравії Мухаммадом бін Салманом аль Саудом.
- Фон дер Ляєн має намір тиснути на президента ОАЕ через ухилення від санкцій проти Росії, – Bloomberg.
- Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортних ліцензій для переліку товарів, зокрема чипів та інших компонентів, які перебувають під санкціями США та Європейського Союзу та використовуються російськими військовими в Україні, повідомляють джерела, знайомі з цим питанням.
- Російські компанії, що базуються в Об’єднаних Арабських Еміратах, перебувають під пильнішою увагою з боку місцевих банків, оскільки держава Перської затоки зіштовхується з посиленням тиску з боку США, Євросоюзу та Великої Британії з метою перекриття каналів, які використовує РФ для обходу торгових санкцій.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.