Путін прилетів в ОАЕ в супроводі російських винищувачів

Джерело: Reuters
У середу, 5 грудня, президента Росії Володимира Путіна супроводжували на Близькому Сході чотири російські винищувачі під час його візиту до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів.
Літак Путіна супроводжували винищувачі Су-35С, які летіли поруч з його літаком Іллюшин-96 з Росії до Об’єднаних Арабських Еміратів.
Читайте також: В РФ побачили загрозу дипломатичної ізоляції після саміту у Саудівській Аравії
В Абу-Дабі президент Об’єднаних Арабських Еміратів шейх Мухаммед бін Заїд вітав свого “любого друга”, а літаки пролетіли повз них із кольорами російського прапора.
“Наші відносини, багато в чому завдяки вашій позиції, вийшли на безпрецедентно високий рівень. ОАЕ є головним торговим партнером Росії в арабському світі”, – сказав йому Путін.
Путін заявив, що Росія та ОАЕ співпрацюють у рамках ОПЕК+, члени якої видобувають понад 40% світової нафти, додавши, що вони обговорюватимуть конфлікт Ізраїлю та ХАМАС та Україну.
Путін також зустрівся з прем’єр-міністром Саудівської Аравії Мухаммадом бін Салманом аль Саудом.
- Фон дер Ляєн має намір тиснути на президента ОАЕ через ухилення від санкцій проти Росії, – Bloomberg.
- Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортних ліцензій для переліку товарів, зокрема чипів та інших компонентів, які перебувають під санкціями США та Європейського Союзу та використовуються російськими військовими в Україні, повідомляють джерела, знайомі з цим питанням.
- Російські компанії, що базуються в Об’єднаних Арабських Еміратах, перебувають під пильнішою увагою з боку місцевих банків, оскільки держава Перської затоки зіштовхується з посиленням тиску з боку США, Євросоюзу та Великої Британії з метою перекриття каналів, які використовує РФ для обходу торгових санкцій.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.