Путін вперше прокоментував перемогу Трампа на виборах у США

Джерело: росЗМІ

7 листопада глава РФ Володимир Путін прокоментував перемогу Дональда Трампа на виборах у США, заявивши, що готовий вітати його з обранням на посаду президента Сполучених Штатів і висловив повагу до “мужності”.

Зокрема, Путін зазначив, що Трамп справив на нього враження своєю поведінкою під час замаху, назвавши його “мужнім чоловіком”.

Я, користуючись нагодою, хочу привітати його з обранням на пост президента США. Я вже казав, що ми працюватимемо з будь-яким главою держави, якому виявить довіру американський народ, — заявив він.

Він додав, що не вважає соромним самому зателефонувати Трампу і готовий до “відновлення контактів”. Разом з тим, Путін не хоче дзвонити Трампу першим, пояснюючи це тим, що західні лідери перестали спілкуватися з ним.

Не хочуть і не треба. Нічого ми живі, здорові, розвиваємося, йдемо вперед, — сказав він.

Водночас заяви Трампа про завершення війни в Україні “заслуговують на увагу”, додав глава Кремля.

Окремо, він прокоментував труднощі, перед якими постав Трамп під час першого президентського терміну, мовляв, політика і суспільство “затравили” Трампа, і він “боявся зробити крок”.

Принагідно нагадаємо, як Путін нещодавно заявив, що не пам’ятає розмов Трампом, під час яких експрезидент США нібито погрожував завдати удар по Москві у відповідь на вторгнення в Україну.

Погрожувати можна кому завгодно. Росі погрожувати безглуздо, оскільки нас це лише підбадьорює. Проте, я такої розмови з паном Трампом не пригадаю, — сказав Путін на пресконференції за підсумками саміту БРІКС у Казані.

Під час своєї перевиборчої кампанії Трамп повідомив, що погрожував Путіну завдати удару по центру Москви, якщо він не припинить “переслідувати” Україну.

Я сказав: “Володимире, якщо ти переслідуватимеш Україну, я вдарю тебе так сильно, що ти навіть не повіриш. Я завдаю удару прямо по центру чортової Москви”. Я сказав: “Ми друзі. Я не хочу цього робити, але я не маю вибору”, — наголосив Трамп.

За його словами, Путін відповів “no way”. Однак, як стверджує Трамп, він ще раз попередив російського президента: “Тобі буде дуже боляче, і я збираюся зняти ці [чортові] куполи з твоєї голови”.

Трамп не уточнив, коли і за яких обставин відбулася ця розмова. Водночас він вкотре наголосив, що у нього з Путіним склалися чудові стосунки. Російський президент “знає, що я [чортів] божевільний”, додав він.

Раніше на одній із зустрічей із донорами Трамп сказав, що розбомбив би Москву у відповідь на вторгнення російської армії в Україну. Це, як зазначала The Washington Post, здивувало донорів його передвиборчої кампанії.

Однак, згодом Трамп заявив про відповідальність президента України Володимира Зеленського за початок війни.

На його думку, Україна була “заповітним скарбом” для Путіна, і коли він побачив, що Трамп пішов, а США очолили “ідіоти”, він вирішив вдертися та забрати “скарб”.

Також Трамп неодноразово говорив, що йому вистачить 24 години для того, щоб завершити російсько-українську війну. Згідно з даними Bloomberg, він має намір організувати мирний саміт за участю президентів України та Росії. Київ він хоче змусити брати участь у переговорах під загрозою скорочення військової підтримки, а Москву, навпаки, за допомогою загроз збільшити постачання озброєнь української армії.

  • Кремль підтвердив, що колишній президент США, а нині кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп, перебуваючи при владі, у розпал пандемії таємно відправляв главі РФ Володимиру Путіну тести на COVID-19, попри їхній дефіцит у США. Раніше інформацію оприлюднив у своїй книзі журналіст Боб Вудворд.
  • З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України.
  • Глава МЗС Австрії Александер Шалленберг заявив, що в Республіканській партії США також не зацікавлені у світі, де домінує президент РФ Кремля Володимир Путін з його “неоімперіалістичними амбіціями”.
  • Ввечері 6 листопада президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з обраним 47-м президентом США Дональдом Трампом. Зокрема сторони домовилися підтримувати тісний діалог і розвивати нашу співпрацю.

23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.

Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.

Рада оборони Харківщини ухвалила рішення про примусову евакуацію родин із дітьми з 4 населених пунктів Великобурлуцької та з 12 сіл Кіндрашівської громад у Куп’янському районі.

На Донеччині, у тимчасово окупованій Новогродівці окупанти обстріляли пам’ятник Тарасу Шевченку, який місто Калуш передало як подарунок місту-побратиму.