Путін видав указ про пошук нерухомості, яка колись належала СРСР або Російській імперії
Джерело: Bloomberg
Президент Росії Володимир Путін видав указ про пошук за кордоном майна, яке колись належало СРСР або Російській імперії.
Своїм указом Путін виділив кошти державному підрозділу для проведення розшуку майна за кордоном і забезпечення реєстрації прав власності Росії.
Водночас у документі не вказується розмір бюджету операції або яке майно розшукується.
Незрозуміло, що спричинило цей указ, але інтерес Путіна до колишніх імперських володінь навряд чи зменшить занепокоєння щодо його амбіцій серед сусідніх держав після того, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну підірвало європейську безпеку.
На піку свого розвитку Російська імперія поширювалася на території сучасної Польщі та балтійських держав Естонії, Латвії та Литви, а також Фінляндії. Вона розпалась під тиском Першої світової війни та більшовицької революції 1917 року під проводом Володимира Леніна, яка ознаменувала народження комуністичної держави.
Радянський Союз, утворений у 1922 році, охоплював більшу частину колишньої території імперії, за винятком Польщі та Фінляндії, доки він не розпався в 1991 році, коли республіки Балтії, Кавказу, Україна, Білорусь та республіки Центральної Азії стали незалежними.
- Фахівці ISW зауважили, що російський президент Володимир Путін значно активізував свої давні зусилля зі створення інформаційних умов для майбутньої ескалації проти країн Балтії.
Конституційний суд Румунії відхилив клопотання лідера ультраправої румунської партії “Альянс за Союз румунів” Джордже Сіміона про скасування результатів президентських виборів, у яких він програв.
Ціна біткоїн сягнула нового історичного максимуму — 111 862 долари, що на 3,3% вище порівняно з рівнем закриття ринків 21 травня.
Громадянам РФ, які є власниками банківських карт одного з найбільших банків Грузії “Bank of Georgia”, заборонили оплачувати цими картами товари з люксових магазинів, якщо їхня вартість перевищує 300 євро.
Група депутатів Європейського парламенту закликала Єврокомісію повністю заморозити фінансування, передбачене для Угорщини. Вони звинувачують уряд цієї країни в обмеженні свобод, підриві демократичних принципів, а також у порушенні законодавства та цінностей Європейського Союзу.
Російське ГРУ отримало доступ до камер відеоспостереження поблизу переправ, військових об’єктів та залізничних станцій на території Європи, аби слідкувати за постачанням допомоги Україні.