«Путін виграв війну»: експерт про розмову американського та російського президентів
Джерело: BILD
Професор міжнародної політики Карло Масала прокоментував телефонну розмову президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна. На його думку, це фактично може означати перемогу Путіна.
Про наслідки перемовин американського та російського лідерів Масала розповів у подкасті журналіста та віцепрезидента BILD Пауля Ронцгаймера.
“Це апокаліптичний сценарій. Перемовини ведуться через голови українців та європейців. Європейцям не буде місця за столом перемовин. Вам доведеться прийняти результат. І, на жаль, схоже, це стосується й України”.
На думку Масала, мета Путіна – зберегти під контролем РФ окуповані українські території та запобігти подальшому економічному тиску на Росію, адже воно б змусило його піти на компроміс.
Професор також зреагував на те, що розмова Трампа та Путіна відбулась після різких заяв очільника Пентагону Піта Гегсета про те, що Європа повинна займатись безпекою України.
“Путін рукоплескатиме. Це найкраще, що могло статись з ним. Європейські сили безпеки не зупинять його від скоєння ще однієї атаки на решту України через кілька років. Відтак, Путін виграв цю війну. Він досяг того, що американці вийшли з цього конфлікту”.
На запитання про те, як Трампу зберегти обличчя у США, аби не виглядати як програвший у перемовинах, Масала відповів, що, ймовірно, Путіну все ж доведеться повернути частину окупованих територій.
“Гегсет говорив про 2014 рік, тобто є Донбас та Крим. Трамп не дасть Путіну просто так все, чого він хоче. Ймовірно, Росія поверне частину областей. Трамп може представити це як успіх”.
Щодо того, що Трамп не попередив німецьку владу про розмову з Путіним, Масала вважає, що це – провал для Німеччини.
Він резюмував, що Трамп керується власними ідеями і не зважає на те, чи будуть вони корисні для України і Європи.
- Лідери країн Європи після телефонної розмови президентів США та РФ – Дональда Трампа та Володимира Путіна – заявили, що мають бути присутніми на будь-яких перемовинах щодо припинення війни і майбутнього України.
- Президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним, яку назвав “дуже продуктивною”. За його словами, вони домовилися негайно розпочати переговори між своїми командами. Це може свідчити про зміну американської політики щодо України та європейської безпеки.
- 12 лютого президент Дональд Трамп розповів подробиці своєї розмови з главою Української держави Володимиром Зеленським.
У Головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що в ніч з 6 на 7 лютого у місті Долгопрудний, поблизу Москви, були знищені два радіолокаційні комплекси “Валдай”. Російські військові використовували ці системи для цілодобового автоматичного виявлення та протидії безпілотним літальним апаратам.
Володимир Зеленський вкотре продемонстрував, що єдність в Україні може бути тільки навколо нього і заради нього. Повертаючись до своєї політики зразка кінця 2021 – початку 2022 року, коли намагання ув’язнити Петра Порошенка завадили йому зосередитись на підготовці до російського вторгнення, Зеленський демонструє своє ставлення до української держави – не як до найвищої цінності, а винятково як до інструмента для задоволення власних бажань та інтересів.
12 лютого ЗМІ повідомили, що проти п’ятого президента України та лідера “Євросолідарності” Петра Порошенка запровадили санкції. Сам політик невдовзі підтвердив цю інформацію, а вже 13 лютого її офіційно оприлюднили.
Правоохоронці затримали 22-річну жінку, яка за 20 тисяч доларів США продала свою новонароджену дитину. Отриману суму вона разом зі співмешканцем планувала витратити на придбання автомобіля.
Норвегія виділить Україні додаткові засоби протиповітряної оборони на 1,2 мільярда норвезьких крон (близько $107 мільйонів). Як повідомили в норвезькому оборонному відомстві, фінансування здійснюється через програму JUMPSTART і спрямоване на захист населення та інфраструктури України.