«Путін виграв війну»: експерт про розмову американського та російського президентів
Джерело: BILD
Професор міжнародної політики Карло Масала прокоментував телефонну розмову президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна. На його думку, це фактично може означати перемогу Путіна.
Про наслідки перемовин американського та російського лідерів Масала розповів у подкасті журналіста та віцепрезидента BILD Пауля Ронцгаймера.
“Це апокаліптичний сценарій. Перемовини ведуться через голови українців та європейців. Європейцям не буде місця за столом перемовин. Вам доведеться прийняти результат. І, на жаль, схоже, це стосується й України”.
На думку Масала, мета Путіна – зберегти під контролем РФ окуповані українські території та запобігти подальшому економічному тиску на Росію, адже воно б змусило його піти на компроміс.
Професор також зреагував на те, що розмова Трампа та Путіна відбулась після різких заяв очільника Пентагону Піта Гегсета про те, що Європа повинна займатись безпекою України.
“Путін рукоплескатиме. Це найкраще, що могло статись з ним. Європейські сили безпеки не зупинять його від скоєння ще однієї атаки на решту України через кілька років. Відтак, Путін виграв цю війну. Він досяг того, що американці вийшли з цього конфлікту”.
На запитання про те, як Трампу зберегти обличчя у США, аби не виглядати як програвший у перемовинах, Масала відповів, що, ймовірно, Путіну все ж доведеться повернути частину окупованих територій.
“Гегсет говорив про 2014 рік, тобто є Донбас та Крим. Трамп не дасть Путіну просто так все, чого він хоче. Ймовірно, Росія поверне частину областей. Трамп може представити це як успіх”.
Щодо того, що Трамп не попередив німецьку владу про розмову з Путіним, Масала вважає, що це – провал для Німеччини.
Він резюмував, що Трамп керується власними ідеями і не зважає на те, чи будуть вони корисні для України і Європи.
- Лідери країн Європи після телефонної розмови президентів США та РФ – Дональда Трампа та Володимира Путіна – заявили, що мають бути присутніми на будь-яких перемовинах щодо припинення війни і майбутнього України.
- Президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним, яку назвав “дуже продуктивною”. За його словами, вони домовилися негайно розпочати переговори між своїми командами. Це може свідчити про зміну американської політики щодо України та європейської безпеки.
- 12 лютого президент Дональд Трамп розповів подробиці своєї розмови з главою Української держави Володимиром Зеленським.
Скорочення або повна ліквідація фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) може призвести до понад 14 мільйонів смертей упродовж наступних п’яти років. Про це повідомляє NBC News з посиланням на аналіз, опублікований у журналі The Lancet.
Один із найпопулярніших месенджерів у світі – Telegram – дедалі частіше опиняється у фокусі скандалів через слабку модерацію контенту та зростаючу присутність екстремістів і злочинних спільнот. Платформа, яку свого часу хвалили за незалежність та анонімність у країнах із авторитарними режимами, зараз дедалі більше турбує правоохоронні органи в усьому світі.
Науково-консультативна група з вивчення походження нових патогенів, створена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), не змогла дійти однозначного висновку щодо походження COVID-19. У новому звіті фахівці заявили, що наразі немає переконливих доказів ані на користь версії про витік вірусу з лабораторії, ані щодо природного переходу вірусу від тварини до людини. Попри це, експерти більше схиляються до природного походження SARS-CoV-2.
Початок липня в Україні мине під знаком погоди з характером – трохи вітерцю, трохи тепла і зовсім небагато справжньої спеки. У перші дні тижня ми опинимося між двома атмосферними системами: антициклон із Західної Європи поступово тисне на нас своєю сухою рукою, а циклон із північного сходу ще трохи подме 1–2 липня, переважно в східних і північно-східних регіонах.
У зарубіжних дослідженнях сонний параліч (sleep paralysis) – стан, коли свідомість прокинулась, а тіло досі “спить” – називають швидкоплинним, але важким епізодом, іноді супроводжуваним тиском на грудну клітину, страхом і галюцинаціями. Хоч стан не небезпечний, він може застати зненацька і налякати.