США не зацікавлені у гарантуванні безпеки Європи, і Британії час це визнати – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
Президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним, яку назвав “дуже продуктивною”. За його словами, вони домовилися негайно розпочати переговори між своїми командами. Це може свідчити про зміну американської політики щодо України та європейської безпеки.
Зокрема міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що Вашингтон не підтримуватиме повернення Україною окупованих територій. Фактично це може призвести до замороження війни на нинішній лінії фронту, зазначає видання. Крім того, Україні не планують надавати членства в НАТО чи гарантій безпеки за статтею 5. Також американські війська не братимуть участі у миротворчих операціях.
Разом із тим Хегсет визнав необхідність гарантій, котрі унеможливлять новий російський напад, акцентувавши, що домовленості не можуть бути “Мінськом 3.0”.
Це рішення ставить перед Європою новий виклик. США більше не хочуть фінансувати безпеку України та ЄС, тому майбутнє регіону залежатиме від готовності європейських країн зміцнювати свою обороноздатність.
Перед вибором опинилася також й Велика Британія. Лондон, котрий з початку повномасштабного вторгнення підтримує Україну, тепер має вирішити, чи готовий відігравати ключову роль у реалізації європейської безпеки. Це означає значне посилення оборонної промисловості, збільшення фінансування армії та розширення військової підтримки України.
Якщо Європа, включно з Британією, не візьме на себе відповідальність, ситуація може розвиватися за найгіршим сценарієм. Росія, отримавши територіальні поступки, може знову атакувати Україну, а згодом випробувати рішучість НАТО, розширюючи свій вплив на Європу.
Президент Володимир Зеленський уже заявив, що побоюється виключення України з переговорного процесу між Вашингтоном і Москвою. Водночас бойові дії тривають, а Європа змушена ухвалювати рішення про свою подальшу роль у глобальній безпековій системі.
- 12 лютого президент Володимир Зеленський мав телефонну розмову з американським главою Дональдом Трампом.
- Президент США Дональд Трамп повідомив, що за останній тиждень вдалось досягти “величезного прогресу” у питанні мирної угоди між Україною і Росією.
- У Москві, на заході присвяченому російсько-українській війні, заявили, що очікують на виконання обіцянки президента США Дональда Трампа припинити конфлікт.
- Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що угода між Києвом і Вашингтоном щодо видобутку корисних копалин стане для України “щитом безпеки” після завершення війни. Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що угоду вдасться підписати вже найближчими днями.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.