Путін заповнив ЄС фейковими новинами в Telegram, – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Віцепрезидентка Європейської комісії з цінностей і прозорості Віра Йоурова заявила, що Президент РФ Володимир Путін та “інші ворожі актори” можуть зловживати відсутністю регулювання платформи Telegram для поширення фейкових новин у східних країнах Європейського Союзу.
Telegram належить росіянину, який виїхав з країни десять років тому. Йоурова заявила, що ця платформа є “проблемою” й у Telegram активно поширюють дезінформацію, “особливо в східних країнах-членах, де є російськомовна меншина”.
У відповіді на звинувачення прессекретар Telegram Ремі Вон заявив, що компанія дотримується санкцій ЄС, блокуючи доступ до таких каналів, як RT, Sputnik і NewsFront.
Вон сказав, що Telegram не використовує алгоритми для просування сенсаційного контенту серед користувачів і вони отримують лише ту інформацію, на яку вони самі вирішили підписатися.
На початку цього року набув чинності закон про цифрові послуги, який дозволяє ЄС штрафувати основні платформи на суму до 6% глобальних річних продажів у разі виявлення порушень, або забороняти повторним порушникам в’їзд до ЄС.
В Telegram є багато прокремлівських облікових записів, які поширюють дезінформацію. Нещодавно стало відомо, що офіцери російської розвідки використовували платформу для вербування злочинців до проведення диверсій у європейських столицях.
- За даними української розвідки, Росія активізувала дезінформаційну кампанію проти України на Близькому Сході.
- Американська розвідка повідомила, що Росія посилила дезінформаційні операції щодо Президента України Володимира Зеленського з метою поставити під сумнів його легітимність.
- Заступниця керівника Центру протидії дезінформації РНБО Аліна Бондарчук повідомила про перші напрацювання взаємодії з TikTok з метою подальшого блокування сумнівних акаунтів.
Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.