Путін запропонував запровадити в Україні «зовнішнє управління під егідою ООН»

Джерело: Reuters

Президент РФ Володимир Путін вкотре поскаржився на “нелегітимність” української влади та запропонував запровадити в Україні тимчасову адміністрацію під егідою ООН, аби провести вибори. На слова Путіна вже зреагували у Білому домі.

Таку заяву Путін зробив напередодні, 27 березня, під час візиту до порту у Мурманську. За його словами, оскільки чинна влада “нелегітимна”, потрібно провести вибори, аби було з ким підписувати майбутні мирні угоди.

“У принципі, звісно, в Україні може бути введена тимчасова адміністрація під егідою ООН, США, європейських країн та наших партнерів. Це було б зроблено, щоб провести демократичні вибори і привести до влади дієздатний уряд, який матиме довіру народу, а потім почати з ними перемовини про мирну угоду”, – сказав Путін.

Варто зауважити, що слова Путіна вже зреагували у Білому домі. Зокрема представник Ради нацбезпеки, якого попросили прокоментувати заяву російського президента, відповів, що керування в Україні визначається її конституцією та народом.

За даними синоптиків, у понеділок, 31 березня, в низці областей України очікуються опади у вигляді дощу.

Господарський суд Києва ухвалив рішення, за яким НЕК “Укренерго” має виплатити 110 млн грн ТОВ “Одеська обласна енергопостачальна компанія” (“ООЕК”), а також компенсувати інфляційні втрати та 3% річних.

30 березня прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що Сполучені Штати не зможуть встановити контроль над островом, відповідаючи на нещодавню заяву Дональда Трампа.

У США запланували масштабне скорочення цивільних співробітників Міністерства оборони США. Відповідно до раніше оголошеного рішення, під звільнення можуть потрапити від 5% до 8% персоналу, що еквівалентно 76 тисячам робочих місць.

Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.