Путін заявив про «грандіозний успіх» Росії на тлі виведення нової породи курей
Джерело: The Moscow Times
Російський президент Володимир Путін заявив, що “держава, наука і бізнес досягають успішних результатів у рамках співробітництва, одним з яких стало виведення власної м’ясної породи курей”.
Путін повідомив, що “після фактичного провалу втрати галузі селекції в 90-х роках минулого століття зараз зростає кількість птахофабрик в РФ, які розводять власну м’ясну породу курей. Він назвав її виведення – “грандіозним успіхом РФ”.
Водночас заява глави РФ про досягнення у птахівництві прозвучала в умовах регулярного зростання цін на продукти, зауважує видання. Зокрема куряче м’ясо та яйця є одними з лідерів зі зростання цін в РФ.
Російські споживачі на початку року зіштовхнулися з дефіцитом курятини у кількох регіонах РФ, серед яких Єкатеринбург, Самара, Челябінськ та Ульяновськ. Це викликало невдоволення серед населення, враховуючи, що курка є одним із найдоступніших видів м’яса. Зауважується, що у 2023 році курка виявилася одним з товарів, що найбільше подорожчали в РФ — зростання вартості становило 27,7%. Тоді як яйця подорожчали за рік на 61,35%. Вони стали символом інфляції в РФ, перепрошувати за зростання цін на них доводилося Путіну неодноразово.
Зауважимо, аналітики Віденського інституту міжнародних економічних досліджень наголосили, що російська економіка, що підігрівається бумом у військовій промисловості, більше не зможе продовжувати стрімке зростання.
Згідно зі звітом WIIW, станом на сьогодні економіка РФ “працює на межі своїх можливостей і демонструє все більші ознаки перегріву”.
Фахівці WIIW акцентують, що у 2023 році російська економіка зросла на 3,5%, проте, цього року економічне зростання в РФ становитиме лише 1,5%. Також аналітики послалися на високу інфляцію та підвищення ключових процентних ставок ЦБ РФ до 16%.
У листопаді 2023 року британська розвідка заявила, що економіка РФ ризикує “перегрітися” через інфляцію та війну в Україні.
- Економіка Росії продемонструвала свою стійкість, попри суворі санкції, що дало їй можливість спрямовувати кошти на військову машину.
- За даними фахівців, Росія, найімовірніше, зможе фінансувати війну ще рік. Однак якщо бойові дії затягнуться, уряду РФ доведеться зробити “важкий вибір”.
- 14 серпня 2023 рокуросійська грошова одиниця впала нижче 100 рублів за американський долар, а це означає, що він коштував менше одного цента – найдешевше з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Валюта є однією з найгірших у світі цього року, поступаючись лише вічно проблемним аналогам: аргентинському песо, венесуельському болівару та турецькій лірі.
- Голова Центробанку Росії Ельвіра Набіулліна, яка відіграла головну роль у тому, щоб режим Путіна витримав удар санкцій після повномасштабного вторгнення в Україну, переконана, що економічний тиск на РФ посилиться.
Дженні Райс — 77-річна марафонка, котра зруйнувала стереотипне уявлення про фізичні межі похилого віку. Показник аеробної витривалості VO₂ max жінки — на рівні здорової 25-річної. Нині вчені вивчають феномен Райс, аби зрозуміти, як зберегти здоров’я й активність у літньому віці.
11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.
Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.