Пил із Сахари пошириться на значну частину України: синоптикиня Діденко про небезпеку явища

Джерело: Наталка Діденко/Telegram

Синоптикиня Наталка Діденко пояснила природу явища “пилу із Сахари”, що вже найближчим часом пошириться на значну частину України. Діденко закликала подбати про зволоження житлових приміщень, а також застерегла осіб із проблемами дихання від тривалого провітрювання помешкань.

Пил, який переміщується із районів красивенної, але часом небезпечної пустелі Сахари, охопив вже значну частину Європи, добирається і до України. Наше запилення повітря — це відголоски справді піщаної далекої бурі, — зазначила синоптикиня.

Водночас вона закликала не поспішати називати це пиловою бурею саме в Україні. Додавши, що пилова буря — коли тривалий час дме сильний вітер, пересушується грунт, тоді вітер і ганяє масштабними просторами пилюку, грунт, піщинки. Погіршується видимість, тьмяніє небо, пил не дає нормально дихати і осідає, де прийдеться.

Зауважила, що в Україні найчастіше пилові бурі виникають на півдні та південному сході. Водночас бувають винятки і масштабніші поширення.

Натомість теперішня ситуація — це перенесення атмосферою пилу із Сахари, що також може поширитися на значну частину України вже найближчим часом.

Тому подбайте про зволоження помешкань, людям із проблемами дихання — особливо обережно, вікна відкривайте дозовано. Як бачите, прийшло аномальне тепло із південних широт, проте додало ложку піщаного дьогтю, — мовила у дописі Діденко.

Окрім цього, синоптикиня поінформувала про погоду в Україні на 2 квітня. Зокрема у західних областях прогнозують дощ, місцями грози, та зниження температури повітря до +14+19 градусів.

Тоді як на решті території України без істотних опадів, +20+25 градусів.

Також Діденко попередила, що завтра очікується сильний вітер, пориви південні та південно-західні можливі до штормових, до 15-20 метрів за секунду.

У Києві прогнозують сильний південний вітер до штормових поривів 15-20 метрів за секунду. Окрім цього, можливе погіршення видимості, ускладнення самопочуття через перенесення пилюки із Сахари. Протягом вівторка в столиці — без опадів, хіба аж завтра ввечері місцями незначний дощ, часом із ГРОЗОЮ.

Максимальна температура повітря 2 квітня досягне +24 градусів.

Натомість впродовж 3, 4 та 5 квітня очікується зниження температури повітря.

А поки що вікна не мити, хай почекають пару днів, зробити легеньке вологе прибирання, особливо від котячої шерсті, провітрювати можна і треба, але дивіться просто по ситуації. І ще можна принагідно почитати про пустелю Сахару, — додала Діденко.

Довідка. Сахара — найбільша пустеля світу, площею 9 000 000 км² у Північній Африці. Назва походить від арабського позначення пустелі, “ṣaḥrā”. Сахару обмежують із заходу Атлантичний океан, з півночі Атлаські гори та Середземне море, зі сходу Червоне та з півдня Сахель.

Щороку пустеля Сахара викидає в атмосферу від 60 до 200 мільйонів тонн мінерального пилу. Більші частинки швидко осідають на землю, тоді як найдрібніші можуть долати тисячі кілометрів. Нещодавно хмара пилу з Сахари суттєво погіршила якість повітря в деяких регіонах.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.