Питання мігрантів у США ускладнює перемовини Сенату щодо фінансування України – WP

Джерело: The Washington Post

Члени Сенату, які працюють над угодою щодо фінансування України в обмін на реформи прикордонної політики, цього тижня приступають до найскладнішої частини процесу, яка налаштовує демократів і республіканців один проти одного через повноваження президента Байдена дозволяти мігрантам в’їжджати в країну за допомогою повноважень, відомих як умовно-дострокове звільнення або ж гуманітарний пароль.

Зараз сенатори ближчі, ніж будь-коли раніше, до погодження низки нових обмежень щодо мігрантів. Зокрема мовиться про обмеження запитів на притулок, дозволи на швидке видворення на кордоні, коли кількість перетинів є великою, і прискорення деяких типів депортацій.

Водночас намагання республіканців обмежити можливість президента США Джо Байдена надавати умовно-дострокове звільнення завжди було найважчою частиною угоди, і обидві сторони, як і раніше, не мають згоди щодо цього питання.

“Умовно-дострокове звільнення для мене звучить як найбільший поворотний момент щодо того, чи збираємося ми досягти угоди, чи ні”, – сказав сенатор Майк Браун, виходячи з брифінгу Республіканської партії щодо переговорів.

Згідно з імміграційним законодавством США, умовно-дострокове звільнення дає уряду повноваження дозволити іноземцю в’їхати до Сполучених Штатів на тимчасовій основі.

Після того, як у 2021 і 2022 роках рекордна кількість кубинців, гаїтян, нікарагуанців і венесуельців незаконно перетнула кордон США і Мексики, офіційні особи Байдена заявили, що ці групи можуть законно їздити до Сполучених Штатів за підтримки США.

Інша ініціатива Байдена, яка базується на умовно-достроковому звільненні, CBP One, дозволяє мігрантам, які прямують до кордону США та Мексики, записатися на зустріч за допомогою урядового мобільного додатку.

Республіканці стверджують, що Байден зловживав своїми повноваженнями щодо умовно-дострокового звільнення за допомогою цих програм, які, на їх думку, погіршили кризу на кордоні та залучили більше мігрантів, які сподівалися, що їх приймуть у США.

Республіканці кажуть, що умовно-дострокове звільнення має використовуватися обережно в кожному конкретному випадку , а не як безоплатна перепустка для десятків тисяч осіб щомісяця, які не мають права на отримання американських віз.

Представники демократів і Байдена кажуть, що президенту потрібні широкі повноваження щодо умовно-дострокового звільнення, щоб зменшити тиск на кордоні та стимулювати мігрантів використовувати законні канали імміграції. Згідно з урядовими даними, кількість незаконних перетинів кубинців, гаїтян і нікарагуанців різко скоротилася після того, як програма умовно-дострокового звільнення набула чинності.

Проте деякі демократи все ж погоджуються, що повноваження щодо умовно-дострокового звільнення справді є предметом для дискусій.

Це питання загрожує підірвати багатомісячні переговори щодо імміграційних змін. Республіканці вимагали розблокувати свої голоси взамін на мільярдну допомогу Україні, Ізраїлю та інших пріоритетів національної безпеки, про які просив президент Байден.

Це питання є червоною лінією для багатьох республіканців у Сенаті, заявили законодавці.

ДОВІДКА: Умовно-дострокове звільнення або гуманітарний пароль – це спеціальний дозвіл на тимчасове перебування на території США. Кожен іноземець зможе в’їхати на територію США за гуманітарним паролем у випадку, якщо в країні його проживання відбулася або відбувається надзвичайна ситуація, наприклад війна.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Глава служби безпеки ФСБ РФ Олександр Бортников повідомив у п’ятницю, 24 травня, що Росія заарештувала понад 20 осіб у зв’язку з терактом у підмосковному ТЦ Crocus City Hall в березні, в результаті якого загинули понад 140 осіб.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.