Рада підтримала скасування візових вимог для іноземних волонтерів
Джерело: Верховна Рада
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Документом передбачається, що у період воєнного стану та протягом одного року з дня його скасування або зупинення, вимога щодо обов’язку отримання довгострокової візи не поширюється на іноземців та осіб без громадянства (крім громадян Російської Федерації), які прибули в Україну для роботи волонтерами або для роботи в гуманітарному секторі для допомоги постраждалому населенню.
У період війни гуманітарна допомога та волонтерська діяльність відіграють важливе значення у контексті протистояння триваючій збройній агресії проти України. Саме тому потрібно створювати правові та організаційні умови для спрощення процедури отримання дозвільних документів для осіб, які в непростий для країни час допомагають як населенню України, так і самій державі, — прокоментував проєкт закону голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Задорожний.
Нагадаємо, іноземці та особи без громадянства, які проходять службу у Збройних Силах України або в Державній спеціальній службі транспорту, мають право на отримання статусу учасника бойових дій.
Раніше Рада прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України (реєстр. №12023).
Закон розроблено з метою удосконалення законодавства про проходження військової служби в частині надання можливості іноземцям та особам без громадянства проходити військову службу на посадах офіцерського складу у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України.
- Кабмін затвердив Положення, згідно з яким іноземці та особи без громадянства, які бажають служити у Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії, проходитимуть перевірку на поліграфі.
- Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який дозволить іноземцям служити в лавах ЗСУ на офіцерських посадах.
- До лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.
19 червня парламент Латвії ухвалив закон “Про обмеження угод, що загрожують національній безпеці”, котрий забороняє громадянам Росії та Білорусі набувати у власність нерухомість на території країни.
За даними Politico, запланована зустріч голови Офісу президента України Андрія Єрмака з Держсекретарем Марко Рубіо була скасована в останній момент. Натомість вони лише випадково зустрілися у коридорах Білого дому.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак регулярно відвідує Вашингтон, однак, за даними Politico, викликає роздратування як у прихильників Дональда Трампа, так і у представників колишньої адміністрації Байдена.
У Києві під час російської атаки у ніч на 17 червня загинув громадянин США — волонтер Фред Гранді.
20 червня Рада Безпеки ООН проведе позачергове засідання на вимогу України через чергову масовану комбіновану атаку Росії.