Рада проголосувала у цілому законопроєкт про військові контракти 60+

Джерело: Роман Костенко/Facebook

16 липня Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт №13229, котрий передбачає дозвіл громадянам старше 60 років добровільно укладати контракти на проходження військової служби під час дії воєнного стану.

За проєкт закону проголосували 306 народних депутатів.

Це — можливість для досвідчених фахівців допомагати на небойових і спеціалізованих посадах. Примусу немає — лише вмотивовані, професійні добровольці, – зазначив ініціатор законопроєкту, секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко.
Раніше він розповів, що документ надасть право громадянам віком 60+ добровільно підписувати контракти для проходження військової служби.

Це відповідь на запит суспільства — багато мотивованих і досвідчених людей хочуть бути корисними в умовах війни, але чинне законодавство обмежує їх у цьому, — зазначив він.

Костенко зауважив, що законопроєкт передбачає надання можливості підписувати однорічні контракти особам віком 60+ під час воєнного стану за згодою командира частини за погодження від Генерального штабу ЗСУ.

Ми маємо використовувати потенціал усіх, хто готовий боротися за перемогу. Дякую 36 колегам-депутатам, які підтримали ініціативу, а також громадськості, Марія Берлінська та представникам МОУ і ГШ ЗСУ за участь у розробці законопроєкту, – додав він.

Додамо, 11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

“Контракт 18-24” пропонує фінансову стабільність, гарантовану державою: контракт на 1 000 000 грн, із яких 200 000 грн виплачуються одразу, а решта – під час служби. Головний акцент – це добровільність. Укладення контракту є свідомим вибором кожного, хто хоче зробити внесок у захист країни та отримати реальні можливості для особистого розвитку.

Після закінчення контракту доброволець самостійно вирішує: чи продовжувати службу, чи повернутися до цивільного життя.

 

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді. Вона висловила вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.

Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.

Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Міжнародна група астрономів з’ясувала, що планета Уран має власне внутрішнє тепло, адже виділяє його більше, ніж отримує від сонячного світла.