Рада проголосувала законопроєкт про реформу АРМА

Джерело: Ярослав Железняк/Telegram

18 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12374-д щодо реформи Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочині. За документ проголосували 253 нардепи.

Законопроєкт передбачає нові вимоги до голови АРМА, процедуру добору з участю міжнародних експертів, прозорий механізм управління активами, контроль за передачею активів.

Як відзначила ініціаторка Анастасія Радіна, ключовими новаціями є запровадження незалежного аудиту АРМА, нової конкурсної процедури відбору керівника агентства за участі міжнародних експертів, а також удосконалення процесів управління арештованими активами.

Ухвалення законопроєкту забезпечить Україні близько 600 млн євро фінансової допомоги ЄС у межах Ukraine Facility.

Метою реформи є докорінна зміна неефективної системи управління арештованими активами. Наразі 80% активів, переданих АРМА за рішеннями суду, не приносять державі доходу, а іноді продовжують приносити вигоду власникам, які є фігурантами кримінальних проваджень, – зазначила Радіна.

Законопроєкт передбачає:

  • обов’язкову передачу активів на баланс АРМА у визначені строки для агентства та прокурорів;
  • чіткі терміни для оголошення відбору управителів активів;
  • залучення професійних управителів, які проходитимуть сертифікацію та нестимуть відповідальність за неналежне управління.

Згодом посли “Групи семи” відзначили важливість ухвалення закону про реформу АРМА.

Дипломати наголосили, що реалізація реформи – це “ключ до незалежної системи управління активами, що підсилить антикорупційні зусилля України та забезпечить надходження до бюджету”.

Сталий прогрес у реформах є важливим для євроатлантичної інтеграції України, – додали у повідомленні.

Рада ухвалили законопроєкт у першому читанні 12 лютого.

Після цього посли G7 закликали Раду ухвалити законопроєкт №12374-д для зміцнення інституційної бази АРМА. Тоді дипломати наголосили, що не підтримують правки, котрі можуть негативно вплинути на результати минулих реформ.

  • Посли країн “Великої сімки” підтримали та привітали схвалення Радою закону щодо реформи митниці.
  • Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
  • У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.

Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.