Рада провалила законопроєкт, який передбачав ув’язнення за поширення інформації з реєстрів

Джерело: Народний депутат Ярослав Железняк від партії “Голос

Верховна Рада України не підтримала законопроєкт про злив інформації з державних реєстрів. Згідно з проєктом, за розголошення даних із цих реєстрів передбачалося ув’язнення до 8 років.

У цілому лише 213 голосів “за”. Відправили на повторне друге 229, – повідомив нардеп.

“Нагадаю, саме туди хитро вставили норму про повернення конфіскації корупціонерів, які пішли на угоди зі слідством. Відповідно постає запитання, а що з цим питанням? Наприклад, є наш законопроєкт №12269, який це виправляє…”

Тепер Рада пропонує зменшити покарання: замість раніше запропонованих від 5 до 8 років, депутати пропонують від 2 до 5.

Правозахисники та журналісти закликають депутатів не ухвалювати законопроєкт №10242, який може завадити розкриттю корупційних схем.

  • Раніше народні депутати зареєстрували законопроєкт №10242 “про відповідальність за публікування закритих даних із реєстрів”. У разі його прийняття, журналісти та активісти, а також їхні джерела можуть отримати 8 років ув’язнення за публікацію інформації про посадовців з реєстрів.
  • Серед тих, хто зареєстрував таку законодавчу ініціативу, є нардепи Максим Бужанський та Мамоян Суто, про діяльність яких журналісти зробили чимало розслідувань.

У Пенсійному фонді повідомили про накопичення дисбалансів у пенсійній системі, котрі роблять систему несправедливою та непрозорою, і знижують як довіру до пенсійної системи, так і  мотивацію до сплати ЄСВ в суспільстві. Для виправлення ситуації вже напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості в системі пенсійного забезпечення.

У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.

У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.

Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.