Рада виправила закон щодо утилізації біоматеріалу військового у разі його смерті
Джерело: народний депутат України від фракції “ЄС” Олексій Гончаренко
7 лютого у Верховній Раді виправили закон, один з підпунктів якого передбачав утилізацію сперми військовослужбовців, котрі загинули на фронті.
“Тепер у разі загибелі військового родина буде мати право на біологічне батьківство”, – повідомив нардеп.
Гончаренко додав, що за це проголосували 264 депутати ВР.
Що передувало?
Наприкінці листопада 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, у якому передбачалось, що репродуктивні клітини військовослужбовців, які вони передали на зберігання, будуть зняті зі зберігання та утилізовані у випадку загибелі бійця на фронті.
“У разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією”, – мовилось у третьому підпункті другого пункту Перехідних положень закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)”.
Така норма закону викликала обурення у дружин загиблих захисників України. Після розголосу ситуації голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький пообіцяв “прибрати цю проблему” до березня.
- Дружина загиблого захисника України Анатолія Киркача-Антоненка прокоментувала закон про заборону використовувати сперму військових, які загинули на фронті, для запліднення жінок.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.
У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.