Рада виправила закон щодо утилізації біоматеріалу військового у разі його смерті
Джерело: народний депутат України від фракції “ЄС” Олексій Гончаренко
7 лютого у Верховній Раді виправили закон, один з підпунктів якого передбачав утилізацію сперми військовослужбовців, котрі загинули на фронті.
“Тепер у разі загибелі військового родина буде мати право на біологічне батьківство”, – повідомив нардеп.
Гончаренко додав, що за це проголосували 264 депутати ВР.
Що передувало?
Наприкінці листопада 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, у якому передбачалось, що репродуктивні клітини військовослужбовців, які вони передали на зберігання, будуть зняті зі зберігання та утилізовані у випадку загибелі бійця на фронті.
“У разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією”, – мовилось у третьому підпункті другого пункту Перехідних положень закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)”.
Така норма закону викликала обурення у дружин загиблих захисників України. Після розголосу ситуації голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький пообіцяв “прибрати цю проблему” до березня.
- Дружина загиблого захисника України Анатолія Киркача-Антоненка прокоментувала закон про заборону використовувати сперму військових, які загинули на фронті, для запліднення жінок.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.