Рада виправила закон щодо утилізації біоматеріалу військового у разі його смерті

Джерело: народний депутат України від фракції “ЄС” Олексій Гончаренко

7 лютого у Верховній Раді виправили закон, один з підпунктів якого передбачав утилізацію сперми військовослужбовців, котрі загинули на фронті.

“Тепер у разі загибелі військового родина буде мати право на біологічне батьківство”, – повідомив нардеп.

Гончаренко додав, що за це проголосували 264 депутати ВР.

Що передувало?

Наприкінці листопада 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, у якому передбачалось, що репродуктивні клітини військовослужбовців, які вони передали на зберігання, будуть зняті зі зберігання та утилізовані у випадку загибелі бійця на фронті.

“У разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією”, – мовилось у третьому підпункті другого пункту Перехідних положень закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)”.

Така норма закону викликала обурення у дружин загиблих захисників України. Після розголосу ситуації голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький пообіцяв “прибрати цю проблему” до березня.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше. Проте політики провели телефонну розмову.

Гендиректор компанії Tesla Ілон Маск показав робота-гуманоїда під назвою Optimus, який вміє танцювати.

14 травня президент Володимир Зеленський призначив послом України у Туреччині журналіста Нарімана Джелялова, котрий звільнили з російського полону після майже трьох років неволі.

Внаслідок ракетного удару по Сумській громаді загинуло троє людей. 

14 травня президент Дональд Трамп підписав угоду з Катаром про економічну співпрацю на щонайменше 1,2 трильйона доларів. Глава Білого дому також оголосив про економічні угоди на понад $243,5 млрд між США та Катаром, включаючи продаж літаків Boeing та двигунів GE Aerospace компанії Qatar Airways.