Рада ЄС відмовила російському мільярдеру Фрідману у знятті всіх санкцій — ЗМІ
Джерело: росЗМІ
Рада ЄС відмовилася зняти всі санкції із засновника “Альфа-груп” російського мільярдера Михайла Фрідмана, попри виграний раніше суд.
У квітні 2024 року Суд Європейського Союзу задовольнив позов Фрідмана та його бізнес-партнера Петра Авена, визнавши незаконним включення їх до списку санкцій після початку російського вторгнення в Україну.
Однак це рішення стосувалося лише первісного включення Фрідмана та Авена до списку санкцій, в якому запровадження обмежень обґрунтовувалося їхніми зв’язками в російських владних колах, зокрема з Путіним.
Тоді як у березні 2023 року Рада ЄС знову включила Авена та Фрідмана до списку санкцій, у якому вказали вже іншу підставу. У цьому документі росіян називають “провідними бізнесменами, залученими до сектору економіки, що забезпечує суттєве джерело доходу уряду РФ, який несе відповідальність за анексію Криму та дестабілізацію України”.
Це рішення росіяни оспорюють окремо. Позови мільярдерів поки що не розглянуті.
Раніше ми поінформували, що Михайло Фрідман подав позов до Люксембургу, оскаржуючи санкції, які призвели до заморожування його активів у цій країні. Бізнесмен звернувся до Гонконзького міжнародного арбітражного центру (HKIAC) із вимогою компенсації у розмірі 16 мільярдів доларів, аргументуючи це незаконною експропріацією його активів у рамках санкцій Євросоюзу.
Довідка. Михайло Фрідман народився у Львові, але має громадянство Росії та Ізраїлю. На сьогодні він є одним із найбагатших людей Росії. Фрідман є резидентом Великої Британії і раніше володів численними активами в Україні, включаючи частки в українському підрозділі Альфа-Банку, “Київстар” та інших. Після початку війни українські активи Фрідмана, включаючи банк Sense Bank, націоналізували.
Фрідман роками будував бізнес та імідж бізнесмена-космополіта без наявності громадянства України. Наприклад, аналітики Trap Aggressor виявляли, що російський “Альфа банк” кредитував підприємства російського військово-промислового комплексу після анексії Криму та збройної агресії армії РФ на Донбасі у 2014 році.
Фрідман перебуває під санкціями США, ЄС та Великої Британії, хоча він публічно не підтримував війну Росії проти України і не висловлювався проти дій російської влади. Британський уряд називав його “прокремлівським олігархом”, але Фрідман це заперечував.
Мінфін США та західні журналісти пов’язували тісними зв’язками Фрідмана і президента РФ Володимира Путіна ще з часів його роботи в КДБ СРСР.
- Компанія російського олігарха Михайла Фрідмана ABH Holdings SA (ABHH) подала позов проти України на суму 1 мільярд доларів. Причина – націоналізація Україною “Сенс Банку”.
- 10 квітня суд Європейського Союзу постановив виключити російських мільярдерів Михайла Фрідмана та Петра Авена зі списку осіб, які підпадають під санкції ЄС, запроваджені у відповідь на російське повномасштабне вторгнення.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.