Раді запропонували скерувати кошти з фінансування партій на ЗСУ
Джерело: Букви з посиланням на картку законопроєкту
22 квітня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо спрямування на оборонні потреби коштів направлених на державне фінансове забезпечення політичних партій.
Нині текст документа відсутній.
Загалом з бюджету у 2024 році на фінансування партій виділено понад 840,6 млн.
Ініціатори проєкту закону: Устінова Олександра Юріївна (IX скликання), Батенко Тарас Іванович (IX скликання), Піпа Наталія Романівна (IX скликання), Юрчишин Ярослав Романович (IX скликання), Лозинський Роман Михайлович (IX скликання), Васильченко Галина Іванівна (IX скликання), Рущишин Ярослав Іванович (IX скликання), Радіна Анастасія Олегівна (IX скликання), Цабаль Володимир Володимирович (IX скликання), Бобровська Соломія Анатоліївна (IX скликання), Шараськін Андрій Андрійович (IX скликання), Бакунець Павло Андрійович (IX скликання), Хлапук Максим Миколайович (IX скликання), Куницький Олександр Олегович (IX скликання), Мезенцева Марія Сергіївна (IX скликання), Білозір Лариса Миколаївна (IX скликання), Стефанишина Ольга Анатоліївна (IX скликання).
Своєю чергою, одна з авторів документа, голова фракції “Голос” Олександра Устінова прокоментувала важливість законопроєкту.
Депутатка нагадала, що більшість політичних партій України щороку отримують сотні мільйонів гривень з державного бюджету на підтримання своєї діяльності.
Лише уявіть, у 2024 році на політичні партії з держбюджету виділено понад 840 мільйонів гривень! І це тоді, коли ми не маємо чим платити за службу військовим і просимо про допомогу в наших міжнародних партнерів.
Вона додала, що на третьому році повномасштабної війни, маючи гостру нестачу ресурсів на фронті, витрачати державні кошти на “політику” – цинічно.
Друкувати агітаційні брошурки – це останнє, що ми маємо робити, якщо хочемо зберегти країну. Тому пропонуємо на час воєнного стану віддавати всі кошти з фінансування партій на ЗСУ. Там вони значно потрібніші, ніж в політичних штабах, — обгрунтувала народна обраниця подання законопроєкту.
- Петиція із закликом переспрямувати кошти призначені для телемарафонів “Єдині новини” та “Фрідом” на фінансування БпЛА та пікапів для Збройних сил України набрала понад 25 тисяч необхідних голосів.
- Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.
- У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.
- Міська влада Києва не купуватиме нагородні годинники, а кошти, заплановані на цю закупівлю, спрямують на забезпечення сил безпеки та оборони України.
У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.
Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.
Майже кожна четверта дитина у світі зіштовхнулася з впливом війни напряму, у той час, коли 67% дітей постраждали внаслідок непрямих наслідків. Такі дані були оприлюднені під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів у Києві, де представили результати дослідження “Захист дитинства: виміри безпеки для молодого покоління”.
Потенціал оборонно-промислового комплексу України може досягти 20 мільярдів доларів завдяки іноземним інвестиціям, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Під час панельної дискусії на форумі Yalta European Strategy він наголосив, що нинішні можливості української оборонної промисловості значно перевищують обсяги внутрішнього фінансування.