Радник Трампа з нацбезпеки використовував незахищену пошту Gmail для урядових справ – WP
Джерело: The Washington Post
Майк Волц – радник президента США Дональда Трампа з нацбезпеки – разом зі своєю командою використовували незахищену електронну пошту Gmail для урядового спілкування.
За даними трьох джерел WP та документів, з якими видання ознайомилось, Волц та члени Ради нацбезпеки адміністрації Трампа спілкувались про державні справи через особисті акаунти у Gmail.
У виданні зауважили, що спілкування через Gmail – ще менш безпечний спосіб листування, аніж переписка у застосунку Signal, через яку Волц також нещодавно опинився у центрі скандалу.
Журналісти встановили, що Волц використовував свою електронну адресу Gmail для технічно непростих розмов з колегами з інших урядових агентств. Зокрема вони переписувались про військові посади та потужності систем озброєння.
“Тоді, коли співробітник Ради нацбезпеки використовував свій обліковий запис Gmail, його міжвідомчі колеги використовували урядові облікові записи, свідчать заголовки з електронної переписки”.
Щобільше, джерела WP повідомили, що іноді Волц копіював і вставляв дані зі свого розкладу в Signal, щоб координувати зустрічі та обговорення.
За словами експертів, використання особистої поштової скриньки – навіть для несекретних матеріалів – є ризикованим, зважаючи на те, що іноземні розвідувальні служби надають важливе значення комунікаціям та графікам урядовців.
Представник Ради з нацбезпеки Браян Х’юз у коментарі WP заявив, що не бачив доказів того, що Волц використовував особисту електронну пошту. Він наголосив, що коли “старі контакти” надсилали Волцу матеріали, пов’язані з роботою, він пересилав ці листи на свою урядову пошту відповідно до законів про архівування офіційної переписки.
Зазначається, що Волц також створив кілька чатів у Signal, де разом з членами американського уряду обговорював делікатні теми, такі як Сомалі та російсько-українська війна. Про ці чати вперше повідомили у WSJ.
Х’юз на це відповів, що Signal “узгоджений і в деяких випадках автоматично завантажується на урядові пристрої”. При цьому він визнав, що застосунок не варто використовувати для секретних листувань, водночас заперечивши, що Волц використовував Signal для таких переписок.
Коли Волц опинився у центрі скандалу, додавши у груповий чат, де обговорювали атаки США по Ємену, журналіста The Atlantic, це викликало роздратування у Трампа.
Публічно американський президент підтримав Волца, але згодом зібрав деяких посадовців, аби обговорити його звільнення. Наступного дня він повідомив, що не звільнятиме Волца, але лише для того, аби уникнути обговорень у ЗМІ.
Джерело наголосило, що цей інцидент сильно пошкодив Волцу.
Експерти з захисту даних висловили занепокоєння, що у Раді з нацбезпеки неохоче користуються урядовим набором захищених зашифрованих систем для робочих комунікацій JWICS.
Але те, що урядовці використовують особисту електронну пошту, яка легко піддається зламу, фішингу та іншим типам цифрової компрометації, викликає занепокоєння.
- Радник президента США з національної безпеки Майк Волц опинився у центрі скандалу після того, як випадково додав журналіста до секретного групового чату в месенджері Signal. Внаслідок цього стався витік інформації про військову операцію США проти хуситів.
- Віцепрезидент США Джей Ді Венс і глава адміністрації Білого дому Сьюзі Вайлз у приватних розмовах із президентом Дональдом Трампом наполягали на звільненні радника з нацбезпеки Майка Волца через витік секретної інформації в месенджері Signal.
Канадський попспівак Джастін Бібер неочікувано для шанувальників представив свій новий музичний альбом під назвою “Swag”.
Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.
Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.