Радника Сенату США підозрюють у неофіційній передачі Україні снайперського спорядження

Джерело: The New York Times

Старший радник Сенату США в Комісії з безпеки і співробітництва в Європі США Кайл Паркер перебуває під слідством через звинувачення у незаконній передачі українським військовим снайперського спорядження на суму 30 тисяч доларів.

Паркер, який відомий своєю позицією стосовно політики Росії, перебуває під розслідуванням Конгресу через свої часті поїздки на передову в Україні та надання снайперського спорядження українським військовим.

За конфіденційним звітом директора та головного юрисконсульта комісії, Паркер подорожував у камуфляжі та з українськими військовими знаками розрізнення, а також наймав українського чиновника для отримання стипендії від уряду США, порушуючи правила етики та безпеки Конгресу США.

Паркер відкидає будь-яку вину, проте голова комісії рекомендує його звільнити. Звіт ґрунтується на публічних записах, де Паркер розповідає про отримання спорядження для українських снайперів.

У своїй публічній заяві Паркер пояснив, що збирав кошти разом з ветеранами та волонтерами, щоб купити далекоміри та балістичні датчики вітру для українських бійців.

Він стверджує, що виконав всі необхідні формальності для експорту цих товарів та не порушив законодавство. Однак звіт висуває питання про його дії як державного службовця та можливість виконання ним функцій агента України.

Паркер також активно розповідав у соцмережах про свої поїздки на передову в Україні, зображаючи себе як американського чиновника, що підтримує Україну у воєнний час. Однак деякі його супутники вважали, що він виконує офіційні обов’язки.

Він наголошує, що його відвідини фронту в Україні не були офіційними, але звіт комісії містить серйозні етичні та правові питання, пов’язані з його діяльністю.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.