Рахункова палата заявила про поширення «недостовірної інформації» щодо результатів аудиту
Джерело: пресслужба РП
Рахункова палата України заявила про “маніпуляції та викривлення інформації” щодо результатів її аудитів. Інституція заявила, що офіційна позиція відображається виключно у звітах та публікаціях на її сайті.
Так, після публікації матеріалу Руху ЧЕСНО в Апараті ВРУ зазначили, що порушень під час конкурсів не було. Зауважили, що у звіті Рахункової палати зазначено, що мистецькі конкурси проводилися телеканалом “Рада” на підставі затверджених ним положень, відповідно до яких, конкурси проводилися за умови не менше одного учасника, а оголошення про проведення таких конкурсів були оприлюднені на сайті телеканалу. В Апараті також повідомили, що до участі в мистецькому конкурсі у 2022 та 2023 роках було подано кілька пропозицій від учасників.
“Рахункова палата України є незалежним органом фінансового контролю, діяльність якого ґрунтується на принципах об‘єктивності, відкритості та законності. Рахункова палата – аполітична інституція і у своїй роботі ми керуємося принципами точності та однозначності.
Офіційна позиція Рахункової палати відображається виключно у наших звітах та публікаціях на офіційному сайті https://rp.gov.ua та в офіційних повідомленнях для ЗМІ. Звіти Рахункової палати публікуються виключно на її офіційному сайті.
У зв‘язку з публікаціями, що з‘явилися в окремих медіа, та політичними заявами, що містять маніпулятивну інформацію стосовно результатів аудиту Рахункової палати, наголошуємо, що маніпуляції та викривлення фактів дискредитують не лише нашу інституцію, але й завдають шкоди суспільству, порушуючи його право на правдиву інформацію!
Також ми наполягаємо, що політичні заяви не повинні засновуватися на інтерпретації чи оцінці результатів роботи Рахункової палати!
Ми звертаємося до народних депутатів України з проханням уникати політизації результатів аудитів. Наші звіти є результатом всебічного аналізу, який відображає реальний стан справ у відповідних сферах. Їх мета – служити основою для спільного прийняття рішень, спрямованих на покращення управління державними фінансами.
Також ми закликаємо всіх зацікавлених осіб звертатися виключно до Рахункової палати для отримання достовірної інформації.
Закликаємо представників медіа, висвітлюючи результати роботи Рахункової палати, дотримуватися професійних і етичних стандартів. Поширення неповних, неточних, маніпулятивних чи неправильно інтерпретованих даних, звинувачень у порушенні законів, кримінальних порушеннях тощо є неприйнятним.
Інституція надає додаткові роз’яснення щодо результатів аудитів за запитом органів державної влади, медіа, або громадськості. Контакти для надсилання таких запитів: [email protected] та [email protected].
Рахункова палата має право звернутися до суду з метою захисту своєї репутації у разі поширення недостовірної інформації або відмови спростувати таку інформацію.
Віримо, що спільними зусиллями зможемо забезпечити прозорість і відповідальність у використанні державних коштів, що є основою довіри громадян до державних інституцій!”
- За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
- У межах проєкту Швидкого реагування на свободу ЗМІ (MFRR) українську владу закликали суттєво переглянути формат телемарафону “Єдині новини” та обговорити можливість його закриття.
- Співголова фракції “ЄС” Ірина Геращенко заявила, що керівник телеканалу “Рада” отримує на місяць 94 тисячі гривень. Тим часом регламентний комітет Верховної Ради провалив проєкт постанови про висвітлення роботи парламенту.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.