Речник Повітряних сил розповів про особливості ракет, якими вночі атакували південь України
Джерело: телемарафон.
У ніч на 19 липня російські військові для атаки на південь України, здебільшого по Одесі, використали засоби наземного, повітряного та морського базування і дрони. Більше про Х-22 та “Онікс” розповів речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, Україна потребує систем і засобів, здатних збивати “Онікси” та Х-22.
Х-22 є надзвичайно швидкою крилатою ракетною, яка фактично атакує за балістичною траєкторією.
“Ракети ці вже не виготовляються, вони старі радянські. Це із хороших новин. Але ці ракети – найбільш руйнівні, і найбільш неточні, які має ворог”, – зазначив спікер.
Ракета має похибку в 600 метрів, яка для неї допустима, але росіян не стримує цей фактор, аби не завдати ударів по густонаселених містах.
На “Онікс” можна впливати засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Сили оборони роблять все можливе, щоб протидіяти цим двом видам ракет. “Оніксами” не часто атакують Одещину або інші регіони саме з моря.
“(Вони, – ред.) атакують берегову лінію, хоча ці ракети призначені для знищення кораблів”, – додав він.
Речник підкреслив, що ця атака на Одесу, мабуть, одна з наймасованіших з лютого 2022 року.
- У ніч на 19 липня росіяни завдали удару по портовій та критичній інфраструктурі півдня. Внаслідок обстрілів щонайменше сім осіб постраждали. Зафіксовано пожежі та руйнування.
- У ніч на 19 липня росіяни завдали потужного масового удару по півдню України. Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ абсолютно свідомо цілить в інфраструктуру “зернової угоди”.
- Уночі 19 липня російські окупанти здійснили чергову комбіновану повітряну атаку на Україну, випустивши понад три десятки ракет та понад три десятки ударних БпЛА. 37 ворожих цілей вдалось знищити, проте є і влучання.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.