Речник Повітряних сил розповів про особливості ракет, якими вночі атакували південь України

Джерело: телемарафон.

У ніч на 19 липня російські військові для атаки на південь України, здебільшого по Одесі, використали засоби наземного, повітряного та морського базування і дрони. Більше про Х-22 та “Онікс” розповів речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, Україна потребує систем і засобів, здатних збивати “Онікси” та Х-22.

Х-22 є надзвичайно швидкою крилатою ракетною, яка фактично атакує за балістичною траєкторією.

“Ракети ці вже не виготовляються, вони старі радянські. Це із хороших новин. Але ці ракети – найбільш руйнівні, і найбільш неточні, які має ворог”, – зазначив спікер.

Ракета має похибку в 600 метрів, яка для неї допустима, але росіян не стримує цей фактор, аби не завдати ударів по густонаселених містах.

На “Онікс” можна впливати засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Сили оборони роблять все можливе, щоб протидіяти цим двом видам ракет. “Оніксами” не часто атакують Одещину або інші регіони саме з моря.

“(Вони, – ред.) атакують берегову лінію, хоча ці ракети призначені для знищення кораблів”, – додав він.

Речник підкреслив, що ця атака на Одесу, мабуть, одна з наймасованіших з лютого 2022 року.

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва. 

На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.