«Редіс» закликав прибрати «Азов» з «чорних списків» у США для отримання західного озброєння
Джерело: Денис Прокопенко у колонці для “Української правди”
Командир бригади спеціального призначення “Азов” Денис “Редіс” Прокопенко закликав виключити бригаду із законопроєкту щодо оборонних асигнувань США, оскільки це не дозволяє надавати “Азову” західне озброєння.
Він наголосив, що ще з 2017 року в низці законів про консолідовані асигнування США міститься поправка: “Жодні кошти, надані цим Законом, не можуть бути використані для надання зброї, навчання або іншої допомоги батальйону “Азов”.
“Саме ця поправка, яка рік у рік кочує з одного Appropriations bill у інший, є причиною того, що у 2022 році під час оборони Маріуполя “Азов” не мав новітнього західного озброєння. Тоді ми стримували переважаючі сили противника в оточеному Маріуполі, використовуючи вкрай обмежені ресурси, які мали, і показали надзвичайно високу ефективність”, – наголосив “Редіс”.
Командир зазначив, що рішення про прийняття поправки ґрунтувалось на характеристиці “Азова” західними ЗМІ, які сформували своє ставлення до підрозділу під впливом російської пропаганди. Він зауважив, що “не існує жодних доказів та підтверджень тим звинуваченням, які російська пропаганда ллє на “Азов” 10 років”.
“Через цю правку навіть після 2022 року “Азов” досі не має можливості відправляти своїх бійців на більшість провідних західних військових навчань та не отримує необхідне озброєння, котре союзники передають Україні”, – написав командир бригади.
За словами Прокопенка, сьогодні “Азов” приймають на найвищому рівні в усьому західному світі, але й досі не дають бригаді зброю.
“Ми були першим в Україні підрозділом, який перейшов на стандарти НАТО, і зробили це за власною ініціативою. Без західного озброєння за 10 років ми стали одним із найбоєздатніших підрозділів в країні. Наші бійці повертаються у стрій після російського полону, б’ють ворога та виконують усі поставлені командуванням завдання. На нашому шляху нас не зупинять жодні перепони. Втім, справедливість вимагає відповідей”, – заявив він.
Відтак “Редіс” закликав прибрати бригаду з Appropriations bill та усіх “чорних списків”.
- 17 березня у Києві відбулася мирна акція, присвячена підтримці військовим полку “Азов”, які вже понад два роки перебувають в російському полоні. Кияні та жителі міста вийшли на центральну площу, зокрема вони провели перфоманс.
- У Музеї історії міста Києва презентували проєкт “Маріуполь: 86 днів оборони”, присвячений вшануванню героїчної оборони міста.
- Український військовий Дмитро Андрющенко опублікував фото з Маріуполя, зроблене близько 1960 року, вказавши на його особливість.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю, Ван Ї під час зустрічі міністрів закордонних справ країн БРІКС у Ріо-де-Жанейро заявив, що Пекін підтримує зусилля, спрямовані на мирне врегулювання російсько-української війни, та закликає Київ і Москву знайти “першопричини конфлікту”.
Президент Франції Емманюель Макрон в ексклюзивному коментарі для Paris Match розповів про потенційно історичну зустріч президентів Володимира Зеленського і Дональда Трампа, яка відбулася у Базиліці Святого Петра.