«Редіс» закликав прибрати «Азов» з «чорних списків» у США для отримання західного озброєння

Джерело: Денис Прокопенко у колонці для “Української правди”

Командир бригади спеціального призначення “Азов” Денис “Редіс” Прокопенко закликав виключити бригаду із законопроєкту щодо оборонних асигнувань США, оскільки це не дозволяє надавати “Азову” західне озброєння.

Він наголосив, що ще з 2017 року в низці законів про консолідовані асигнування США міститься поправка: “Жодні кошти, надані цим Законом, не можуть бути використані для надання зброї, навчання або іншої допомоги батальйону “Азов”.

“Саме ця поправка, яка рік у рік кочує з одного Appropriations bill у інший, є причиною того, що у 2022 році під час оборони Маріуполя “Азов” не мав новітнього західного озброєння. Тоді ми стримували переважаючі сили противника в оточеному Маріуполі, використовуючи вкрай обмежені ресурси, які мали, і показали надзвичайно високу ефективність”, – наголосив “Редіс”.

Командир зазначив, що рішення про прийняття поправки ґрунтувалось на характеристиці “Азова” західними ЗМІ, які сформували своє ставлення до підрозділу під впливом російської пропаганди. Він зауважив, що “не існує жодних доказів та підтверджень тим звинуваченням, які російська пропаганда ллє на “Азов” 10 років”.

“Через цю правку навіть після 2022 року “Азов” досі не має можливості відправляти своїх бійців на більшість провідних західних військових навчань та не отримує необхідне озброєння, котре союзники передають Україні”, – написав командир бригади.

За словами Прокопенка, сьогодні “Азов” приймають на найвищому рівні в усьому західному світі, але й досі не дають бригаді зброю.

“Ми були першим в Україні підрозділом, який перейшов на стандарти НАТО, і зробили це за власною ініціативою. Без західного озброєння за 10 років ми стали одним із найбоєздатніших підрозділів в країні. Наші бійці повертаються у стрій після російського полону, б’ють ворога та виконують усі поставлені командуванням завдання. На нашому шляху нас не зупинять жодні перепони. Втім, справедливість вимагає відповідей”, – заявив він.

Відтак “Редіс” закликав прибрати бригаду з Appropriations bill та усіх “чорних списків”.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.