Реклама спідньої білизни: військова «чекає пояснень» від Кравець, яка говорить від її імені

Джерело: Юлія Мала/Instagram

Сержантка та бойова медикиня 503-го батальйону Морської піхоти Юлія Мала заявила, що чекає пояснень від бренду brabrabra та української ведучої Олени Кравець, котрі “говорять від імені військовослужбовиць” про проблеми некомфортної спідньої білизни на фронті.

“Чому ви піаритесь на мені, і коли я давала вам право говорити від мого імені?” – запитала вона.

Тим часом Олена Кравець опублікувала відповідь на питання “Чому цивільні говорять за військових”:

“Цивільні говорять за військових з їхнього дозволу, тому що не всі жінки-військові мають за мету популяризувати тему білизни та комфорту жінок на передовій”.

Вона також додала, що цитати, які використали для реклами, є прямими цитатами військовослужбовиць.

“З дозволу дівчат ми ділимось цитатами, щоб донести проблему дискомфорту, з якою їм доводиться стикатися щодня”, – зазначила Кравець.

Що трапилось?

У столичному метрополітені з’явилася реклама бренду brabrabra з українською ведучою Оленою Кравець, котра “говорить від імені військовослужбовиці” про проблеми некомфортної спідньої білизни на фронті.

Були моменти, коли білизна не тримала, й при виконанні  обов’язків, просто випадали груди“, – цитата розміщена поруч зі світлиною телеведучої, котра “говорить від імені військовослужбовиці на псевдо “Піранька”.

Однак, користувачі соцмережі обурилися – як методом агенції, так і тим, що жінкам-військовослужбовицям не потрібні посередники у медіа.

Зокрема співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко не зрозуміла, навіщо Кравець говорить від імені військових. Наголосила, що країна має право чути справжні голоси військових героїв, а не лише зірок.

Чому країна не знає імен жінок-військових і знайомиться з їх прекрасними обличчями, тільки коли хтось загинув. Чому їх немає в марафоні, на бордах, ніде? – запитала депутатка. – Чому самі жінки-воїни не можуть розповісти про анатомічні особливості форми і амуніції, яка їм потрібна? Навіщо ці медійні посередники?

Геращенко також акцентувала, що право говорити “Я воюю” мають виключно ті, хто перебуває на фронті.

Український журналіст, політичний діяч та військовослужбовець Віктор Трегубов поцікавився, “яка ж креативна агенція усе це створює?”. Він зауважив, що “креатив проходить всю цю людську багатоніжку і жирною плямою падає на білборди”.

Своєю чергою, виконавча продюсерка Громадського радіо Ана Море зауважила, що реклама викликала багато запитань: “Чому Кравець говорить за військову?”, “Чому не сама військова?” і, зрештою, “нахіба це реалізовувати так?”.

…колись ми з Назаром Східним перекладали текст американських слем-поетки й поета, там була цитата: “Проблема в тому, що коли ми говоримо одна за одну, кожна залишається без права на голос”, – пояснила вона.

Жінки-оборониці також не залишилися осторонь обговорення реклами. Зокрема, військовослужбовиця Аліна Сарнатська зауважила,  що “хотіла б ніколи не бачити цієї ганьби”.

Дехто наголосив, що агенція відверто грає на питанні війни, прикриваючись “патріотизмом”.

Інші побачили це як “стигматизацію жінок в армії”.

Чому ці ідіоти постійно говорять про жінок в армії як про безпорадних,бідненьких жертв,яким потрібна підтримка і захист якоїсь Лєни Кравець, – користувачі соцмереж назвали рекламний банер “првокацією”.

Станом на 16:00 в суботу, 28 вересня, на даний час по всій лінії фронту відбулося 66 атак. Основні зусилля окупанти і далі прикладають на Покровському напрямку, де провели третину від усіх атак на території України. Окрім того, окупанти активно діють на Лиманському, Курахівському та Времівському напрямках.

Сьогодні, 28 вересня, у Козачій Лопані Харківської області російські війська дроном атакували цивільну автівку, внаслідок чого загинув суддя, а ще три жінки поранені.

28 вересня ворожі війська обстріляли магазин у Покровському районі Донецької області, внаслідок чого загинули двоє людей, а один був поранений.

28 вересня Литва оголосила про надання нової партії військової допомоги Україні. Загальна сума допомоги Литви з початку вторгнення зросла до понад 683 мільйонів євро.

Артем Ковбасинський, 24-річний артист Клайпедського державного музичного театру, що в Литві, загинув на фронті 27 вересня. За словами друзів, він повернувся в Україну з Литви на початку війни. Артем вважав, що жити спокійно з коханою, доки в Україні війна — означає втратити гідність.