Республіканці планують обмежити вплив Трампа на зовнішню торгівлю – Axios

Джерело: Axios

Щонайменше десяток республіканців Палати представників США розглядають можливість підтримати законопроєкт конгресмена Дона Бейкона (республіканець, Небраска), котрий обмежить повноваження президента щодо запровадження тарифів без схвалення Конгресу.

Бейкон зазначив, що вже отримав підтримку двох республіканців — Джеффа Герда (Колорадо) та Дена Ньюхауса (Вашингтон), а також двох демократів, котрі виступили співавторами законопроєкту. Ще десять республіканців висловили зацікавленість, однак бажають спершу проконсультуватися з торговим представником США.

Суть ініціативи полягає в тому, щоб будь-які тарифи, запроваджені президентом, автоматично скасовувалися через 40 днів, якщо Конгрес не ухвалить відповідну резолюцію на їхню підтримку. Крім того, Конгрес отримає право будь-коли скасувати тарифи шляхом ухвалення резолюції про їх анулювання.

У Сенаті вже представлено ідентичний законопроєкт від сенатора-республіканця Чака Ґраслі (Айова) та сенаторки-демократки Марії Кентвелл (Вашингтон), котрий також підтримали низка республіканців.

Один із республіканців Палати представників на умовах анонімності підтвердив свою готовність підтримати ініціативу, попри погрози президента Дональда Трампа накласти на неї вето.

Конституція чітко визначає відповідальність Конгресу. Ми маємо законодавче право встановлювати рамки, й цей законопроєкт — крок у правильному напрямі, — зазначив конгресмен, додавши, що хоча тарифи Трампа мали певні позитивні результати, вони водночас завдали шкоди фермерам у його окрузі.

Попри це, деякі республіканці поки відтерміновують підтримку через відкриту загрозу вето з боку Трампа.

Бейкон визнає, що не поспішає виносити законопроєкт на голосування, однак, не виключає можливості використання процедури discharge petition, котра дозволяє обійти керівництво Палати і винести документ на голосування за підтримки 218 членів.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.