Республіканці закликали Байдена негайно передати Україні ракети ATACMS

Джерело: заява сенаторів
Сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США Джо Байдену, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим для використання у війні проти Росії.
“США цілком здатні надати цю зброю без будь-якого помітного ризику для власної бойової спроможності. Україна значно погіршила російську бойову потужність і потребує лише невеликої частини наших запасів ATACMS. Крім того, США мають можливість виробляти сотні ATACMS і Precision Strike Missiles на рік і поповнювати свої запаси в найближчій перспективі”, – зазначено в листі.
Вони зазначили, що ATACMS мають бути відправленні без затримки, бо це “лише продовжує війну”.
“Вкрай важливо, щоб Сполучені Штати негайно надали ATACMS, щоб Україна могла досягти життєво важливих цілей до зими та позбавити Росії можливості зміцнити свої позиції”, – вказали сенатори в листі.
- За словами офіційних осіб США, адміністрація Байдена, принаймні на цей момент, відмовляється надіслати в Україну ракети великої дальності ATACMS.
- У Білому домі повідомили, що президенти України та США – Володимир Зеленський і Джо Байден – обговорюють можливість надання ЗСУ далекобійних ракет ATACMS.
- ЗМІ, посилаючись на інформацію від офіційних осіб США повідомили, що вже незабаром Сполучені Штати можуть передати Україні тактичні ракети великої дальності ATACMS для боротьби з російським агресором.
Кількість загиблих унаслідок російського ракетного удару по Дніпропетровщині 24 червня зросла до 20 осіб.
Номінований президентом США Дональдом Трампом на посаду верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал-лейтенант Алексус Гринкевич заявив, що вірить у перемогу України у повномасштабній війні проти Росії.
Палата представників Конгресу США відхилила резолюцію, котру подав конгресмен-демократ Ел Грін, з закликом розпочати процедуру імпічменту президента Дональда Трампа.
Росія зможе зберегти нинішні масштаби бойових дій в Україні принаймні до 2027 року. Така оцінка можливостей Москви надана НАТО під час саміту в Гаазі.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має значний прогрес щодо очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. Одночасно глава уряду акцентував увагу на викликах, які потребують реагування.