Reuters: Іран готовий до непрямих переговорів зі США

Джерело: Reuters

Камаль Харразі, радник верховного лідера Ірану, заявив, що Тегеран готовий до непрямих переговорів з Вашингтоном.

Досі Тегеран відкидав попередження президента США Дональда Трампа про необхідність укласти угоду або постати перед військовими наслідками. Верховний лідер аятола Алі Хаменеї назвав це послання оманливим, а міністр закордонних справ Аббас Аракчі заявив, що переговори неможливі, якщо Вашингтон не змінить свою політику “максимального тиску”.

“Ісламська Республіка не закрила всі двері. Вона готова до непрямих переговорів зі Сполученими Штатами, щоб оцінити іншу сторону, викласти свої умови і прийняти відповідне рішення”, – сказав Харразі, згідно з напівофіційним Іранським студентським інформаційним агентством.

Іран має незабаром відповісти на лист Трампа, і міністр закордонних справ заявив, що Тегеран візьме до уваги як загрозу, так і можливості Трампа у своїй відповіді.

Під час свого першого президентського терміну 2017-21 років Трамп вивів США з угоди 2015 року між Іраном та світовими державами, яка накладала суворі обмеження на спірну ядерну діяльність Тегерана в обмін на послаблення санкцій.

Після того, як Трамп вийшов з угоди у 2018 році і знову запровадив широкі санкції США, Ісламська Республіка порушила і значно перевищила ці обмеження у своїй програмі збагачення урану.

Західні держави звинувачують Іран у тому, що він має таємний план створення ядерної зброї.

Тегеран стверджує, що його ядерна програма повністю призначена для цивільних енергетичних цілей.

Додамо, запаси урану в Ірані, збагаченого до 60% – рівня, близького до необхідних для використання в ядерній зброї 90%, – різко зросли з грудня, коли Тегеран повідомив про значне прискорення процесу збагачення. Про це свідчить звіт МАГАТЕ.

Кількість урану, збагаченого до 60%, зросла за квартал на 92,5 кілограма до 274,8 кілограма, мовиться в одному з двох конфіденційних звітів МАГАТЕ.

Згідно з критеріями агентства, цієї кількості теоретично достатньо для створення шести ядерних бомб при подальшому збагаченні.

Зауважимо, ще у грудні 2024 року МАГАТЕ інформувало, що Іран має достатньо урану, збагаченого до 60%, для виробництва трьох атомних бомб.

МАГАТЕ закликало Іран до більшої прозорості та інспекцій, щоб уникнути неправомірного використання матеріалів. Ці дії посилюють занепокоєння серед західних країн, які вважають, що збагачення на такому рівні не має цивільного обґрунтування.

Іран заперечує намір створювати ядерну зброю.

У 2015 році Іран уклав угоду, за якою зобов’язався обмежити збагачення урану до рівня 3,67%, необхідного для ядерної енергетики, в обмін на зняття санкцій. Однак, після виходу США з угоди у 2018 році Іран почав відмовлятися від обмежень і збагачувати уран до 60%.

Додамо, 28 грудня 2024 року Франція, Німеччина, Велика Британія та Сполучені Штати спільно засудили збільшення Іраном обсягів виробництва збагаченого урану до 60% чистоти, близького до рівня, який використовується для ядерної зброї.

Нове дослідження, опубліковане в The Lancet, виявило, що добавки вітаміну D не забезпечують значного захисту від гострих респіраторних інфекцій, таких як застуда. Незважаючи на популярність вітаміну D у США, де він є другою за поширеністю добавкою, аналіз 46 досліджень за участю понад 64 000 осіб показав, що його прийом не знижує ймовірність захворіти, незалежно від віку, дозування чи рівня вітаміну в організмі.

Кажани — маловивчені  й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.

Сенатор від республіканців Джон Кеннеді заявив, що російський президент Володимир Путін дурить президента США Дональда Трампа, і йому слід дати зрозуміти, що Сполучена Штати “готові перетворити його й РФ на корм для риб”.

Уранці 28 квітня під час виконання комплексного бойового завдання з авіаційної підтримки військ та відбиття повітряного нападу ворожих ударних БпЛА, був втрачений винищувач Су-27 Повітряних сил.

Американські вчені заявили, що виявили колір, якого до цього ніхто ніколи не бачив. Це колір оло — схожий на бірюзовий, але значно інтенсивніший і багатший на відтінки.