Reuters: РФ розробляє новий далекобійний дрон-камікадзе з китайським двигуном
Джерело:Reuters
Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі, як повідомляє агентство Reuters з посиланням на власні джерела.
Відповідно до розвідданих, зокрема контрактів і фінансових документів, Іжевський електромеханічний завод “Купол”, дочірня компанія “Алмаз-Антей”, виготовила понад 2 500 “Гарпій” з липня 2023 по липень 2024 року. Про цей безпілотник, що використовує китайські технології, раніше не повідомлялося.
“Гарпія” використовується проти військових і цивільних об’єктів в Україні, завдаючи шкоди критично важливій інфраструктурі, а також призводячи до жертв серед цивільного населення і військових.
Семюель Бендетт, старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки, сказав, що “Гарпія”, якщо це підтвердиться, означатиме відхід Росії від залежності від іранських розробок безпілотників дальнього радіуса дії.
“Якщо це станеться, це може означати, що Росія тепер може більше покладатися на внутрішні розробки, а також, очевидно, на Китай, оскільки обидві сторони у цій війні залежать від багатьох китайських компонентів для виробництва безпілотників”, – сказав він.
Міністерство закордонних справ Китаю заявило в коментарі агентству Reuters, що Пекін суворо контролює експорт товарів, що мають потенційне військове застосування, в тому числі безпілотників.
“Що стосується української кризи, то Китай завжди був прихильний до просування мирних переговорів і політичного врегулювання”, – йдеться в заяві. У ній також додається, що не існує жодних міжнародних обмежень на торгівлю Китаю з Росією.
Для виробництва дронів використовується колишній цементний завод, розташований в Іжевську, який був придбаний компанією “Купол” у 2020 році.
Прототип “Гарпії” був запущений у першій половині 2023 року, повідомляє компанія. У другій половині 2023 року виробництво сягнуло кількох сотень, а в першій половині 2024 року — більш ніж подвоїлося і склало близько 2 000 одиниць.
- За оцінками аналітиків, Україна активно й успішно розвиває РЕБ для протидії російським БпЛА, що допомагає зберегти обмежені системи ППО і ракети.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.