Reuters: США у межах угоди про надра хочуть контролювати газопровід РФ на території України

Джерело: Reuters

За повідомленням ЗМІ, адміністрація президента США Дональда Трампа висунула нові умови у межах угоди з Україною про рідкісноземельні метали. Тепер США хочуть також контролювати газопровід російського “Газпрому”, який розташований на території України.

Зустріч американських та українських представників, які обговорювали умови угоду, відбулось напередодні, 11 квітня, у США.

За даними джерела агентства, перемовини були напруженими, а атмосфера зустрічі – “антагонічною”. Відтак ймовірність, що сторони дійдуть згоди, була мінімальною.

Напругу викликало те, що Сполучені Штати внесли до проєкту пропозиції чергові зміни, вимагаючи від України все більше.

В останній пропозиції угоди, яку Вашингтон надіслав Києву, Штати вимагали привілейований доступ до родовищ корисних копалин і щоб всі українські компанії – державні та приватні – свої доходи від експлуатації надр розміщували у спільному зі США інвестиційному фонді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський доручив СБУ розслідувати витік проєкту угоди про надра – FT

Однак натомість США не пропонують Україні жодних гарантій безпеки, хоча саме це і є головним проханням Києва, аби захиститись від російської агресії.

Джерело додало, що на вчорашній зустрічі американські представники надали українським вчергове оновлений документ, де серед умов Штатів з’явився ще один пункт – уряд США контролюватиме газопровід російської компанії “Газпром”, який пролягає через територію України до Європи.

З Покровська евакуювали самотню 68-річну жінку, яка два тижні провела без їжі у своєму будинку. Протягом цього часу вона стукала у вікно та просила про допомогу.

У Великій Британії засудили до умовного терміну жінку, яка 27 років тому вбила свою новонароджену дитину через післяпологову депресію.

У застосунку “Армія+” для військових з’явилися 5 нових рапортів. Вони доступні у новій версії, яку можна завантажити з App Store чи Play Market.

Міжнародна федерація фехтування (FIE) офіційно дозволила росіянам і білорусам брати участь у командних змаганнях у нейтральному статусі.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон, за яким майже 8 тисяч засуджених зможуть отримати амністію.