Reuters: США у межах угоди про надра хочуть контролювати газопровід РФ на території України

Джерело: Reuters

За повідомленням ЗМІ, адміністрація президента США Дональда Трампа висунула нові умови у межах угоди з Україною про рідкісноземельні метали. Тепер США хочуть також контролювати газопровід російського “Газпрому”, який розташований на території України.

Зустріч американських та українських представників, які обговорювали умови угоду, відбулось напередодні, 11 квітня, у США.

За даними джерела агентства, перемовини були напруженими, а атмосфера зустрічі – “антагонічною”. Відтак ймовірність, що сторони дійдуть згоди, була мінімальною.

Напругу викликало те, що Сполучені Штати внесли до проєкту пропозиції чергові зміни, вимагаючи від України все більше.

В останній пропозиції угоди, яку Вашингтон надіслав Києву, Штати вимагали привілейований доступ до родовищ корисних копалин і щоб всі українські компанії – державні та приватні – свої доходи від експлуатації надр розміщували у спільному зі США інвестиційному фонді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський доручив СБУ розслідувати витік проєкту угоди про надра – FT

Однак натомість США не пропонують Україні жодних гарантій безпеки, хоча саме це і є головним проханням Києва, аби захиститись від російської агресії.

Джерело додало, що на вчорашній зустрічі американські представники надали українським вчергове оновлений документ, де серед умов Штатів з’явився ще один пункт – уряд США контролюватиме газопровід російської компанії “Газпром”, який пролягає через територію України до Європи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.