Reuters: США у межах угоди про надра хочуть контролювати газопровід РФ на території України
Джерело: Reuters
За повідомленням ЗМІ, адміністрація президента США Дональда Трампа висунула нові умови у межах угоди з Україною про рідкісноземельні метали. Тепер США хочуть також контролювати газопровід російського “Газпрому”, який розташований на території України.
Зустріч американських та українських представників, які обговорювали умови угоду, відбулось напередодні, 11 квітня, у США.
За даними джерела агентства, перемовини були напруженими, а атмосфера зустрічі – “антагонічною”. Відтак ймовірність, що сторони дійдуть згоди, була мінімальною.
Напругу викликало те, що Сполучені Штати внесли до проєкту пропозиції чергові зміни, вимагаючи від України все більше.
В останній пропозиції угоди, яку Вашингтон надіслав Києву, Штати вимагали привілейований доступ до родовищ корисних копалин і щоб всі українські компанії – державні та приватні – свої доходи від експлуатації надр розміщували у спільному зі США інвестиційному фонді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський доручив СБУ розслідувати витік проєкту угоди про надра – FT
Однак натомість США не пропонують Україні жодних гарантій безпеки, хоча саме це і є головним проханням Києва, аби захиститись від російської агресії.
Джерело додало, що на вчорашній зустрічі американські представники надали українським вчергове оновлений документ, де серед умов Штатів з’явився ще один пункт – уряд США контролюватиме газопровід російської компанії “Газпром”, який пролягає через територію України до Європи.
- Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
- Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга розповів, як просуваються переговори зі США щодо угоди про корисні копалини. За його словами, угоду перевіряють на відповідність українському законодавству, до переговорів залучать юристів.
Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.
Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.
15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.
Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.
15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.